Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-07-05

V. Slavinskaitės ir J. Šalkauskaitės paroda "STIKLAS/TAPYBA"

Paroda veiki iki liepos 20 d. galerijoje "Vitražo manufaktūra"
Tai yra antroji “Duetų” paroda. Šiuo parodų ciklu siekiama padėti parodų lankytojams suvokti kaip vitražas vystėsi ir keitėsi atsakydamas į drąsias naujas estetines kryptis bei impulsus, charakteringus nūdienos menui bendrai. Atskleisti kaip naujos technologijos skatina menininkus ieškoti stikle neribotų potencialų, būdingų pačiai medžiagai.

Idėja surengti duetų parodą „Stiklas/Tapyba” kilo susidomėjus pastarųjų metų tendencija – parodas rengti kiek netikėtose, industrinėse, kamerinėse ar netipiškos parodų salės erdvėse. Vilniaus senamiestyje įsikūrusi specializuota vitražo ir stiklo dizaino galerija "Vitražo Manufaktūra" kaip tik ir yra tokia vieta, dėl savo unikalaus šviesos šaltinių išdėstymo, bei pritaikymo išskirtinai vitražo ir stiklo ekspozicijoms. Netiesiogiai sugretinus skirtingus plastikos būdus, paroda „Stiklas/Tapyba“ čia įsiterpia kaip dvi tapybiškumo paralelės, pulsuojančios tikėjimo šviesa.


Jolantos Šalkauskaitės kūryba – tyli, nepretenzinga, kylanti iš vidinės būtinybės. Šviesa čia - tarsi pirminė Dievo buvimo metafora. Menininkė savo kūrybinius talentus kreipia tikėjimo liudijimo linkme. Tapybos vaizdiniuose – sakralios erdvės ir motyvai, susilieję su savomis patirtimis, išgyvenimais ir aplinkos elementais. Autorės tapyba išsiskiria savita religinės tematikos interpretacija, itin ekspresyvia, spontaniška raiška, linkusia į apibendrintą formą. Menininkei būdingi jautrūs nuotaikų niuansai, atrodytų, net paprastus motyvus persmelkiantis nerimas. Dabartinėje dailėje J. Šalkauskaitės kūryba įdomi būtent kaip savitas katalikiškos pasaulėžiūros atspindys.


Vilmos Slavinskaitės-Zujienės kūryboje jaučiamas sekimas monumentalia vitražo klasika. Aktyvus ritmikos, nuosaikių spalvinių derinių ir geometrinės ornamentikos naudojimas kompozicijose, atveda menininkę į didingą, tarsi pro įvairias pastatų langų konstrukcijas besiskverbiančią, vitražo šviesos skleidžiamą estetiką. Paskutiniai V. Slavinskaitės-Zujienės darbai yra skirti iliustruoti jos dėdės, žurnalisto Broniaus Slavinsko eilėraščių ir prisiminimų knygelę “Dzūkiški pamąstymai”. Intuityvus gamtos ir stiklo sakralaus grožio pajutimas padeda autorei atverti giluminius poezijos keliamus aspektus.

 

Parodos kuratorė Eglė Rakauskaitė

 

Paroda veiks iki liepos 20 d.

Galerija-dirbtuvės "Vitražo manufaktūra", Stiklių g. 6, Vilnius
2018 06 28 - 2018 07 20
 
Atgal