Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-07-19

Svarbi informacija vizualiųjų menų atstovams dėl kompensacinio atlygio

LABAI svarbi informacija vizualiųjų kūrinių autoriams, rengiantiems parodas Vokietijoje ir kitose šalyse.
Bei tiems, kurių fotografijos, dizaino kūrinių vaizdas ar kiti vizualiniai kūriniai buvo viešinami internetiniuose puslapiuose su vokišku domenu .de arba domenais .com bei .org, ir kurių pirminė kalba yra vokiečių.

LATGA informuoja, kad Vokietijos vizualinių menų kolektyvinio administravimo asociacija VG Bild-Kunst pakeitė tuščios laikmenos paskirstymo taisykles. Nuo šiol paskirstant kompensacinį atlyginimą už dailės kūrinių kopijavimą asmeniniais tikslais bus atsižvelgiama į faktinį kūrinių eksponavimą parodose. Užpildytų deklaracijų už 2016 ir 2017 m. lauksime iki rugpjūčio 25 d.

 

Nuo šiol kiekvienas autorius, kurio dailės kūrinys buvo bent kartą per metus rodytas parodoje Vokietijos teritorijoje ar pridėtame sąraše išvardintose parodų vietose kitose šalyse (sąrašas – čia), turi teisę užpildyti paraišką apie eksponuotus kūrinius. Atsižvelgiant į šią informaciją bus skaičiuojamas kompensacinio atlyginimo už kūrinių kopijavimą asmeniniais tikslais dydis. Paraiška už 2016-2017 m. gali būti pateikta iki rugpjūčio 30 d. Nuo 2018 m. paraiškos bus priimamos iki birželio 30 d.

 

Prašome Jūsų užpildyti pateiktą viešai rodytų parodose vizualiųjų kūrinių deklaracijos formą (deklaracijos forma – čia) ir atsiųsti į latga@latga.lt iki rugpjūčio 25 d. Taip pat prašome pridėti bet kokią Jūsų turimą informaciją, galinčią pagrįsti informacijos tikrumą (internete skelbta informacija, nuotraukos ar pan.).

 

Taip pat VG Bild-Kunst vardu prašome visų autorių, kurių fotografijos, dizaino kūrinių vaizdas ar kiti vizualiniai kūriniai buvo viešinami internetiniuose puslapiuose su vokišku domenu .de arba domenais .com bei .org, ir kurių pirminė kalba yra vokiečių, užpildyti pateiktą vizualiųjų kūrinių, viešai panaudotų internete, deklaracijos formą (deklaracijos forma – čia) bei atsiųsti latga@latga.lt iki rugpjūčio 25 d. Šios formos taip pat bus pateiktos VG Bild-Kunst ir naudojamos kompensacinio atlyginimo už kūrinių atgaminimą paskaičiavimui ir paskirstymui.

 

Jei turite klausimų, kreipkitės į Vizualiųjų menų poskyrio vadovę Gabrielę Naprušienę el. paštu gabriele@latga.lt arba telefonu (8 5) 265 13 57.

 

 

Apie viską plačiau čia: http://www.latga.lt/news/276/64/Informacija-vizualiuju-kuriniu-autoriams-del-faktinio-kuriniu-eksponavimo-Vokietijoje.html

 
Atgal