Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-07-16

Netradicinis meno, muzikos ir veiksmo renginys LDS "Skulptūros ir vitražo centre"

Liepos 13 d. praūžė LDS Skulptūros ir vitražo centro, bendradarbiaujant su Kirtimų kultūros centru, organizuotas meno ir muzikos festivalis „Skulptūra ir vitražas“.
Į netradicines erdves sukvietė ir savo paslaptingos respublikos vartus atvėrė LDS nariai skulptoriai ir vitražistai. Nepaisant permainingo ir audringo oro, jaunųjų menininkų iniciatyva sulaukė susidomėjimo ir dėka savitumo ir interaktyvaus auditorijos įtraukimo paskatino svarstyti apie tokio pobūdžio renginių tęstinumą ir plėtrą.

Renginyje dalyvavusi LDS pirmininkė E. Utarienė, čia esančiose dirbtuvėse kurianti daugiau kaip dešimtmetį, džiaugėsi, kad prie šio centro senbuvių energingai jungiasi jaunimas.

 

Žiūrovams buvo atvertos Skulptūros ir vitražo centre įsikūrusios žymių Lietuvos dailininkų dirbtuvės. Patys autoriai pristatė savo kūrybinius darbus, procesą, technikas, kuriomis kuria. Skulptoriai Liutauras Griežė, Žilvinas Landzbergas, Daumantas Kučas vedė ekskursijas, Kęstutis Musteikis supažindino su akmens apdirbimo studija po atviru dangumi, buvo surengta diskusija su kritike Elona Lubyte apie senuosius dailės kombinatus ir šiandieninius jų atitikmenis, vyko įvairūs performatyvūs vyksmai, meniniai aktai, pokalbiai, šokiai po lietumi, parodos atidarymas „Meno stalčiuje“, ledo skulptūrų kūrybinės dirbtuvės, maistas ant ratų, gyvo garso muzikos grupių pasirodymai ir dar daug įvairaus formato ir turinio iniciatyvų.

 

 

LDS Skulptūros ir vitražo centras, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Vilnius
2018 07 13
 
Atgal