Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-07-27

LDS Klaipėdos skyriaus menininkų paroda „Vakarų vėjai ‘18“

Paroda atidaroma rugpjūčio 3 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose
Šiemet LDS Klaipėdos skyriaus menininkų paroda „Vakarų vėjai '18“ Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose vyksta jau septintą kartą ir yra svarbus įvykis Klaipėdos skyriaus dailininkų bendruomenei, šiemet švenčiančiai savo 45-ąjį jubiliejų.

Šiuo metu Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus sudėtyje yra 115 narių iš Klaipėdos ir visos Vakarų Lietuvos: Palangos, Neringos, Kretingos, Mosėdžio, Telšių ir kitų miestų.

 

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį LDS Klaipėdos skyrius parodą „Vakarų vėjai '18“ dedikuoja šiam reikšmingiausiam mūsų valstybės įvykiui. Parodos tikslas – paminėti ir paskatinti kūrėjus reprezentuoti savo kūrybą per istorinę / kultūrinę / meninę išraiškas. Įgyvendinant projektą sukurtos sąlygos įvairių žanrų – tapybos, skulptūros, grafikos ir taikomųjų menų – menininkų profesionaliosios kūrybos sklaidos stiprinimui ir tapatybės, identiteto, kultūros bei meno tradicijų puoselėjimui. Neatsitiktinai pasirinkta tema leidžia tarpusavyje draugiškai konkuruojantiems menininkams apmąstyti ne tik šimtmečio, istorinės ir kultūrinės atminties turinį, bet ir skaičiaus „100“ – kaip mato vieneto, kaip laiko tarpsnio, kuriame esame ir Mes, ir panašias interpretacijas klasikine maniera, modernia instaliacija ir pan.

 

Visi 45 parodoje dalyvaujantys menininkai – visaverčiai Lietuvos, Klaipėdos ir pasaulio kūrėjai, atstovaujantys pasaulinio lygio menui, atspindintys aukštąją kultūrą. Ši LDS Klaipėdos skyrių reprezentuojanti paroda yra puiki proga visuomenei pažinti ir įvertinti mūsų regiono dailininkų kūrybą bei atrasti naujus jaunus talentingus kūrėjus. Ekspozicija kalba apie šiandieninės dailės procesus, Vakarų Lietuvos regiono vizualinio meno situaciją, didžiulį Klaipėdos krašte kuriančių dailininkų kūrybinį potencialą. Visi menininkų eksponuojami darbai – nauji, sukurti per paskutinius dvejus metus, ir atveria atsakomybės žiūrovui ir pačiam sau perspektyvą.

 

Tegu „Vakarų vėjai“ persmelkia iki sielos gelmių, paliečia vidinius klodus ir pažadina norą iššifruoti Klaipėdos kūrėjų meninius kodus.


LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė

 

Paroda veiks iki rugsėjo 2 d.

KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda
2018 08 03 - 2018 09 03
 
Atgal