Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-08-09

Fotomenininkės Lilijos Valatkienės ir tapytojo Sauliaus Rudziko kūryba susijungs intriguojančiame projekte

Paroda atidaroma rugpjūčio 25 d., šeštadienį, 12 val., Veisiejų regioninio parko lankytojų centre.
Fotomenininkės Lilijos Valatkienės paroda „Išrinktieji“, kurioje užfiksuoti garsių dailės kūrėjų veidai, šiemet nuolat keliaudama po Lietuvos muziejus, galerijas ir bibliotekas sulaukia didelio žiūrovų susidomėjimo. Norinčių ją pamatyti miestų sąrašas ilgėja, tad autorė jau šiandien žino kur paroda keliaus ateinančių metų vasarą.

„Pustrečių metų su fotoaparatu „medžiojau“ savo išrinktuosius ir sukūriau didelio formato fotografijų ekspoziciją „Išrinktieji“. Tai 90 garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, kurie taip pat užfiksuoti ir išleistame albume, kurį pristatau auditorijai, dovanoju bibliotekoms, kultūros centrams ir galerijoms“, - sakė edukacinio projekto autorė L. Valatkienė.

„Parodoje portretai jungiami į segmentus-koliažus ir savotiškai dekonstruojami, juos padengiant dėlionės („puzzle“) raštais.

 

Pasitelkę albumą parodos lankytojai kviečiami atpažinti ir susipažinti, kokios Lietuvos dailės asmenybės slepiasi šiuose paveiksluose, skatinant dailininkų, jų veidų ir kūrybos žinomumą plačiojoje visuomenėje“, - apie daugialypį projektą „Išrinktieji“ rašė menotyrininkė Evelina Januškaitė-Krupavičė.

 

Edukacinius užsiėmimus kas kartą vis kitoje erdvėje įsikūrusioje „Žaidimų galerijoje“ veda pati autorė, ragindama sudėlioti dailininkų meno kūrinius. Į parodų atidarymus atvyksta ir projekto „Išrinktieji“ herojai, organizuojami kūrybos vakarai, susitikimai su menininkais.

 

Aštuntoji „Išrinktųjų“ stotelė numatyta Veisiejų regioninio parko lankytojų centre, įsikūrusiame restauruotame dvare, menančiame didikų Masalskių ir Oginskių laikus.


Rugpjūčio 25 d. čia vyksiantį „Išrinktųjų“ atidarymą papildys ir vieno fotomenininkės „išrinktojo“ Sauliaus Rudziko tapybos darbų paroda „Anapus įspūdžio“. Skirtingų menininkų kūrybos simbiozė lankytojams atvers dar didesnes pažinties galimybes.

 

Žinomas tapybos meistras ir plenerų organizatorius Saulius Rudzikas prisipažįsta: „Tapyba man – ėjimas savęs link. Ir ta kelionė kartais būna paini ir miglota, kartais – ryžtinga ir tiksli. Vertinu tuos savo darbus, kurie nutapyti „vienu įkvėpimu“, kai ranka paklūsta vidiniam balsui ir kiekvienas judesys nekelia abejonių, paprasčiausiai liejasi laisvai. Tokių paveikslų nereikia taisyti, pertepti, jie tiesiog atsitinka. Galbūt mano peizažai atrodo nerealūs arba sunkiai atpažįstami, bet yra pirminė emocija iš gamtos. Ir kiekvienas nutapytas peizažas turi savo istoriją, pirminį pamatytą vaizdą, o darbo procese tas vaizdas transformuojasi, pasikeičia ir įgauna vizijos formą.“

 

Dviejų parodų – fotomenininkės Lilijos Valatkienės „Išrinktieji“ ir dailininko Sauliaus Rudziko „Anapus įspūdžio“ atidarymas įvyks rugpjūčio 25 d. (šeštadienį) 12 val. Veisiejų regioninio parko lankytojų centre.


Parodas galima bus apžiūrėti iki rugsėjo 11 dienos.

 

Nuotraukose: Tokį tapytojo Sauliaus Rudziko portretą fotografė Lilija Valatkienė „sumedžiojo“ savo parodai „Išrinktieji“.

 

Veisiejų regioninio parko lankytojų centras, Santarvės g. 9, Veisiejai
2018 08 25 - 2018 09 11
 
Atgal