Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-08-10

Tarptautinės emalio meno laboratorijos "PAMARIO ŽENKLAI 2018" renginiai

Renginiai vyks rugpjūčio 10 dieną, 20 val., Kintų Vydūno kultūros centre, Šilutės raj.
Vyks Tarptautinės emalio meno laboratorijos "PAMARIO ŽENKLAI 2018" uždarymas ir parodos "ŠIMTMETIS: Lietuva, Latvija, Estija. ŠIMTMEČIO ATVIRUKAS" atidarymas.

2018 metais Kintuose jau 16-ą kartą vyko emalio meno kūrėjų laboratorija "Pamario ženklai". Unikalioje vietoje, Kintų Vydūno kultūros centre, kur mokytojavo ir gyveno žymus Lietuvos filosofas ir rašytojas - Vydūnas, buvo sukviesti menininkai, emalio meno kūrėjai, bendrai kūrybinei laboratorijai "ŠIMTMETIS: Lietuva, Latvija, Estija.", kuri išskirtinai dedikuojama trijų pabaltijo respublikų Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio jubiliejui pažymėti.


Kintuose yra vienintelė metalo meno ir juvelyrikos specializacijos profesionalių menininkų laboratorija, gyvuojanti Lietuvos pajūrio regione. Kintų Vydūno kultūros centras yra vienintelė organizacija tęsianti, puoselėjanti ir kultūriškai bei geografiškai plečianti šį unikalų emalio meno žanro populiarinimą.


Per 15 metų laikotarpį jau dalyvavo daugiau, nei šimtas dalyvių:VDA Telšių fakulteto metalo meno ir juvelyrikos katedros studentų, Talino akademijos metalo katedros studentų ir profesionalių menininkų iš skirtingų Europos šalių ir iš skirtingų Lietuvos regionų. Sukaupta virš 100 emalio meno kūrinių kolekcija, kuri eksponuojama nuolatinėje emalio meno galerijoje Kintų Vydūno kultūros centre. Tai daugiau, nei 30-ies autorių kūriniai iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių, tarp kurių: Gruzija, Rusija, Baltarusija, Estija, Vokietija, Latvija, JAV, Italija. Dalyvių geografija kasmet plečiasi.


Norėdami išsaugoti ir pratęsti 15-os metų darbo rezultatus ir užsimezgusius su tarptautiniais kūrėjais ryšius, Kintų Vydūno kultūros centras bendradarbiaudamas su menininkus profesionalus, dėstytojus vienijančiomis organizacijomis siekia toliau plėtoti emalio meno meistriškumo platformą unikalioje pamario krašto vietovėje. Šiais metais dedikuodami projektą Šimtmečiui, organiatoriai kvietė menininkus emalio meno kūriniais/atvirlaiškiais skleisti žinią apie trijų kaimyninių valstybių nepriklausomybės siekio istoriją. Menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kviesti sukurti nustatyto dydžio emaliuotą atviruką/atvirlaiškį, kuriame būtų kiekvienos šalies identitetą ryškiausiai atspindintys simboliai, ženklai ar kt. Savo menine kalba, išreikšti sveikinimą, linkėjimą emalio atviruko/atvirlaiškio koncepcijoje taip užfiksuojant jubiliejinio sveikinimo žinutę.Tai- vienybės ir sutelktumo jausmo didinimas, broliškų santykių ir individualios meninės kalbos išraiškos, istorinės atminties sklaida visuomenei šiuolaikiniam menui būdingais principais. Medžiagos ir įrankiai reikalingi laboratorijai buvo suteikti ir įsigijami pagal poreikį įgyvendinant projektą ir įsisavinant projektines lėšas.


Išliekamoji ir meninė idėjos vertė yra analizuojama ir bus aprašoma menotyrininkės Dr. Pillės Veljetagos recenzijoje, publikuojama spaudoje, internetinės sklaidos priemonėse, įamžinta kataloge.


Sukurta emalio miniatiūrų "Šimtmetis" kolekcija bus pristatyta parodose Lietuvoje ir už jos ribų. Parodyta Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje "Šimtmečio" atvirlaiškių kolekcija lieka Kintų Vydūno kultūros centro emalio meno kolekcijoje ir bus toliau siūloma eksponuoti įvairiuose Lietuvos regionuose iki 2020 metų, kol bus vykdomi šimtmečio programos renginiai.
.
"Pamario ženklai '18 "
Dalyviai:

LT
Laima Kėrienė
Birutė Stulgaitė
Karina Kazlauskaitė
Greta Grendaitė
Tomas Vosylius

 

LV
Arvids Endzinš
Rasma Pušpure
Una Mikuda
Egons Persevics

 

EST
Anne Roolaht

Kintų Vydūno kultūros centras, Kuršių g. 22, Kintai, Šilutės raj.
2018 08 01 - 2018 08 11
 
Atgal