Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-08-10

Jolantos Šmidtienės personalinė paroda "The Flux of Radiance (Švytėjimo srautas)"

Paroda vyks rugpjūčio 13-20 d. APLAMA asociacijos parodų salėje, Malagoje, Ispanijoje
Nuo pat studijų VDA Kauno dailės fakulteto Tekstilės katedroje (1989 – 1995 m.) laikų , Jolanta atrado autorinę, tik jai budingą erdvinio siuvinėjimo techniką tarp kelių lygiagrečių perregimo tiulio plokštumų, įtemptų ant porėmio. Ilgų, abstrakčių ar realistinių dygsnių išradimas, 2005 m. buvo apdovanotas „Ancor“ (Didžioji Britanija) prizu ir menininke buvo priimta į Anglijos siuvinėtojų gildiją.

Dailininkė - tekstilininkė, VšĮ „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos‘‘ galerijos “Balta” direktorė, Suaugusiųjų tekstilės meno mokyklos dėstytoja, kurianti menininkė ir miesto kultūrinių projektų vadovė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Kauno skyriaus Tekstilės sekcijos pirmininkė, Kauno „Tekstilininkų ir dailininkų gildijos“ steigėja ir vadovė, Anglijos menininkų – siuvinėtojų gildijos „ Art of stitch“ narė. Kaunas2022 Europos kultūros sostinė ambasadorė.


Parodai išrinkti ciklo "Nimbai" darbai:
Nimbas arba aureolė – religinėje dailėje - šviesus ratilas aplink Dievo ar šventojo galvą, šviesratis - tobulumo ir amžinumo simbolis. Šviesa galinti būti ne tik aplink galvą, bet apimanti visą kūną - Aureola - kilusioji iš lotyniškojo žodžio aura, arba galėjo kilti iš hebrajiško žodžio šaknies or – šviesa).


Savo kūrinių cikle nimbus noriu suteikti tam, kas man sukelia pakiliausius ir išskirtiniausius jausmus: Dievui, mamai, vaikui, kitiems sverbiems asmenims. Ir net daiktams, kuriuos šiame laikmetyje sudievinam, sureikšminam ir kuriems juos vartodami „meldžiamės“, „dieviname“. Gal dieviname save, arba savo artimą, gal dieviname gamtą, o gal kvepalus ar cepelinus? Kartais panašūs išsireiškimai būna nelogiški, bet jie atspindi vertybes, tad ir kryptingumą, daro įtaką pasirinkimams, santykiams.

 

Pasirinkdama įreikšminti asmenis (atpažįstamus ir abstrakčius), neketinu vaizduoti jų su spindulių aureole aplink galvas. Aš noriu siuviniu išreikšti charakterį, ekspresiją, švelnumą, sujauktumą arba tikslumą, tuštybę, puikybę, didybę. Kompoziciškai atskirus kūrinius vienys rato forma, keliasluosksniškumas (dvisluoksnis, trisluoksnis ir itin sudėtingas ketursluoksnis siuvinėjimas), įgalinsiantis atskleisti autorinės tecnikos galimybes. Parodoje erdvinio siuvinėjimo objektai bus suinstaliuoti specifiniame apšvietime ir įgarsinti.

 

Ciklas atspindės erdvinio siuvinėjo technologines aukštumas, parodos instaliacija suteiks aukšto lygio estetinius potyrius, tema analizuos šiuolaikinio žmogaus garbinimo objektus, didins savistabą ir savikritiką. (Jolanta Šmidtienė)


Kuratorė: Ina Mindiuz (Ispanija - Lietuva)
Projektą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“
Organizatoriai: Studija "Mindiuzarte" (Kaunas) ir APLAMA (Malaga)

 

2018 metų projekto "EKSTilės interpretacijos" temos yra suskirstytos į tris parodas, kurių pavadinimai sujungiami ir apibūdinami jų koncepcijomis: tarptautinė paroda "City Tales (Miesto pasakojimai)", Jolantos Šmidtienės personalinė paroda "The Flux of Radiance (Švytėjimo srautas)" ir San Peterburgo menininkių grupinė paroda "Beautiful memories touches (Gražių prisiminimų palietimai)". Moterų menininkių parodos - tarsi atsakymas į "Liverpool Biennial 2018" klausimą: "Beautiful world, where are you?"

 

Jolantos Šmidtienės paroda vyks iki rugpjūčio 20 d.

APLAMA asociacijos parodų salė, Manuel Barbadillo, Avda, Comanadante Benitez 7, 29001, Malaga, Ispanija
2018 08 13 - 2018 08 20
 
Atgal