Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-09-04

Algimanto Patamsio kūrybos paroda „Smėlio skaitiniai“

Paroda veikia rugsėjo 4 – 28 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos vestibiulyje
Parodoje eksponuojamas Vrublevskių bibliotekoje saugomas Jono Mikėno Dailiosios keramikos technologijos vadovėlis, iš kurio autorius sėmėsi žinių ir įkvėpimo.

A. Patamsis – vienintelis Lietuvos dailininkas, kuriantis kristalinės glazūros kūrinius, pasižyminčius estetiškais ir subtiliais paviršiaus efektais.


Savo kūryboje A. Patamsis teigia bandantis atrasti kelią į gamtos ir dvasios harmoniją. „Visa apimanti Visata man yra gyvenimo ir kūrybos stimuliatorius, atskleidžiantis būties prasmę. Amato paslapčių įsisavinimas, nuolatiniai formos ir glazūros ieškojimai žadina vaizduotę ir leidžia kurti visiškai naują tikrovę.“


Keramikas Algimantas Patamsis 1979 m. baigė keramikos specialybę Valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). Nuo 1985 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Daugiau nei trisdešimt metų A. Patamsis gilinosi į keramikos technologiją. Pamėgęs kietąjį porcelianą, eksperimentavo, bandė įvairias porceliano masės sudėtis ir ypač susižavėjo kristaline glazūra – sudėtingiausia ir kaprizingiausia iš visų glazūrų. Vienas pirmųjų Lietuvoje pasirinkęs šią technologiją, A. Patamsis ją iki šiol tobulina. Sudėtingos technologijos procese išgaunamą kristalinę glazūrą kūryboje naudoja vos keli šimtai pasaulio keramikų. Iš jų – tik 2 lietuviai: Los Andžele (JAV) gyvenantis Kęstutis Mikėnas ir Vilniuje – Algimantas Patamsis.
Parodose dalyvaujantis nuo 1979 m., savo unikalius kūrinius pristatęs meno gerbėjams Lietuvoje ir užsienyje, šiandien A. Patamsis vertinamas kaip vienas geriausių keramikos technologijų žinovų ir savitas menininkas. 2005 m. keramikas dalyvavo pirmojoje tarptautinėje kristalinių glazūrų parodoje „Crystallines“, vykusioje Vallauris mieste (Prancūzija); 2013 m. – tarptautinio kongreso „Cristalls 2013” parodoje La Bisbal d'Empordà mieste (Ispanija). Tais pačiais metais surengė pirmąją personalinę kristalinės keramikos parodą „Ugnies snaigės“ Kėdainių krematoriume.

 

 

Paroda veiks iki rugsėjo 28 d.

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos vestibiulis
2018 09 04 - 2018 09 28
 
Atgal