Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-09-19

Suomijos “Drom” asociacija kviečia dalyvauti tarptautiniame seminare “UPGRADE! 2018”

Seminars vyks rugsėjo 26–27 d., 9.30 – 16.30 val., Suomijos ambasadoje, Vilniuje
Kaip daugiakultūris gyvenimo būdas leidžia išlikti mažosioms valstybėms nepriklausomomis šalia didžiųjų, kodėl socialinė politika eina viena kryptimi, o tautinės mažumos vis tiek jaučiasi stumiamos į užribį? Tvari Europos ateitis – šios ir kitos temos bus gvildenamos meno ir kultūros kūrybinės asociacijos „Drom“ (Suomija) organizuojamame tarptautiniame seminare.

„Upgrade2018!“ sutelks meno specialistus, politikus, pareigūnus ir NVO lyderius iš Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos. Renginį globoja Suomijos ambasadorius Latvijoje H.E. Christer Michelsson, kuris bus vienas pranešėjų.

„Upgrade 2018!“ yra Suomijos menininko, „Drom“ asociacijos pirmininko Veijo Baltzar iniciatyva, kuria siekiama paskatinti kultūrinį dialogą Baltijos regione. Iniciatyvos autoriai siekia keleto svarbių tikslų: kultūros specialistų bendradarbiavimo Baltijos regione ir visuomenės veikėjų dialogo apie tvarios daugiakultūrės Europos kūrimą. Siekiama atnaujinti ES daugiakultūrės politikos kryptis, kurios bus pristatytos ir aptartos pirmąją susitikimo dieną (26 d.) Remiantis 20 tarpdisciplininių teisės iniciatyvų, bus kuriama Baltijos regiono tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo strategija. Antroji seminaro diena (27 d.) skirta kultūriniams mainams ir ateities bendradarbiavimo kūrimui.

 

Veijo Baltzar – keliaujantis romas, kultūros veikėjas, pasaulyje žinomas autorius iš Suomijos, sukūręs pjesių, prozos ir poezijos rinkinių, libretų ir filmų scenarijų, romanų, savo darbus skiria romų tautybės žmonėms. Pradėjęs savo literatūrinę karjerą XX a. 7-ajame dešimtmetyje, V. Baltzar nagrinėja tarpkultūrinius santykius daugiau kaip 70 literatūros kūrinių. Aktyvus kultūros veikėjas režisavo daugybę spektaklių, dėstė Helsinkio teatro akademijoje. V. Baltzar laikomas reikšmingu nuomonės formuotoju. Manoma, kad Veijo Baltzar įstatyminės iniciatyvos atnaujinti daugiakultūriškumo politiką Europoje tampa labai svarbiu posūkio tašku.

 

Seminare gali dalyvauti visi, tačiau į jį būtina užsiregistruoti iš anksto – iki rugsėjo 24 d. el. p. nina.casten@drom.fi

 

Daugiau apie renginį (anglų k.) skaitykite: http://www.en.drom.fi/upgrade2018

Suomijos ambasada
2018 09 27 - 2018 09 28
 
Atgal