Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-09-21

LDS „Auksinių ženkliukų 2018” teikimo šventė

Ženkliukų teikimo šventė vyks rugsėjo 27 d., ketvirtadienį, 18 val. Dailininkų sąjungos galerijoje
Laureatų kūrybos paroda veiks iki spalio 9 d. Lietuvos dailininkų sąjungos būstinės parodų salėje.

Renginio metu perkusijos studija „Afrikos būgnai” žada išjudinti šventės svečius bei pamokyti groti Vakarų Afrikos djembe būgnais (studijos interneto svetainė: http://www.afrikosbugnai.lt/).

 

Tai pats svarbiausias LDS apdovanojimas, teikiamas dailininkams ir dailėtyrininkams. Neretai girdime sakant, kad šis apdovanojimas labai svarbus, kartais svarbesnis ir už valstybinius Lietuvos apdovanojimus, nes jį skiria kolegos menininkai.

 

Kaip žinoma, patys aršiausi kritikai ir yra kolegos, tad būti įvertintiems būtent jų – ypatingai svarbu. Šis apdovanojimas įsteigtas 2001 metais, laureatams įteikiami auksiniai ženkliukai ir piniginės premijos. Išdalinti jau 57 ženkliukai.

 

Norėdami laimėti konkurencinę kovą ir tapti Auksinio ženkliuko laureatu, dailininkai ar/ir dailėtyrininkai privalo turėti svarbių profesinių pasiekimų, būti sukūrę originalių kūrinių, surengę reikšmingų parodų Lietuvoje ir užsienyje, o svarbiausia – turi būti savo veikla atkreipę kolegų dėmesį. Tai išties sunki užduotis.

 

Šiemet Lietuvos dailininkų sąjungos Taryba LDS Auksinius ženkliukus už 2017 m. kūrybinius pasiekimus skyrė trims dailės didvyriams:

Vitražistui Konstantinui Šatūnui (ženkliukas Nr. 58) už didžiulį indėlį į Lietuvos vitražo modernėjimo istoriją ir unikalią šviesos filosofiją stikle.

Tapytojui Virginijui Viningui (ženkliukas Nr. 59) už ekspresyvių potėpių ir spalvų džiazą drobėje ir ilgametį darbą LDS Taryboje.

Skulptoriui Juozui Lebednykui (ženkliukas Nr. 60) už ištikimybę kūrybai ir savito braižo puoselėjimą.

 

Šie trys dailininkai nepaliaujamai puošia, skaidrina, gaivina lietuvių dailės lauką. Šatūno vitražų šviesa, kompoziciniai sprendiniai žavi net žiūrint jo darbų nuotraukas, nekalbant jau apie ypatingą pačių kūrinių įtaigą. Viningo portretuose per kūną į išorę veržiasi portretuojamojo asmenybė, jo psichologija, pasaulėžiūra, gyvastis. Lebednyko skulptūros, rodos, neįmanomai vienu metu ir dekoratyvios, estetiškos, puošnios, ir savyje talpinančios groteską, nuojautas, sielos virpesius.

 

Paroda veiks iki spalio 9 d.

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius
2018 09 27 - 2018 10 09
 
Atgal