Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-09-28

Įteikti Lietuvos dailininkų sąjungos Auksiniai ženkliukai

Rugsėjo 27 dieną 18 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vyko iškilminga Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Auksinių ženkliukų įteikimo šventė. Tai bene reikšmingiausias LDS renginys, kasmet rengiamas sąjungos įkūrimo proga.

Renginio metu LDS Auksinis ženkliukas Nr. 58 už didžiulį indėlį į Lietuvos vitražo modernėjimo istoriją ir unikalią šviesos filosofiją stikle buvo įteiktas vitražistui Konstantinui Šatūnui. Dailėtyrininkas Žydrūnas Mirinavičius tvirtino, kad ši iškili asmenybė jau seniai turėjo būti pastebėta kultūros lauke, ir vylėsi, kad į K. Šatūno kūrybą dėmesį atkreips ir užsienio šalys.

 

LDS Auksinis ženkliukas Nr. 59 už ekspresyvių potėpių ir spalvų džiazą drobėje ir ilgametį darbą LDS Taryboje atiteko tapytojui Virginijui Viningui. Dailėtyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė dailininką pripažino vienu ryškiausių šiuolaikinių ekspresionistų ir pabrėžė jo gebėjimą išgauti judesį tapyboje.

 

LDS pirmininkė Edita Utarienė skulptoriui Juozui Lebednykui įsegė ženkliuką Nr. 60, dėkodama už ištikimybę kūrybai ir savito braižo puoselėjimą. Panevėžio miesto galerijos direktorius Egidijus Žukauskas ragino susirinkusiuosius apžiūrėti naujausią J. Lebednyko kūrinį – skulptūrą „Ave Vita“.

 

Renginį užbaigėme afrikietiškais ritmais. Perkusijos studija „Afrikos būgnai“ įtraukė visus susirinkusiuosius į pašėlusios muzikos sūkurį ir išmokė groti djembe būgnais.

 

LDS Auksinių ženkliukų laureatų parodą galime apžiūrėti LDS būstinėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) iki spalio 9 dienos.

 

Bernardinai.lt

 

Laurreatų paroda vyksta LDS būstinėje (Vokiečių g. 4, Vilnius).
Laureatų paroda vyksta iki spalio 9 dienos.
 
Atgal