Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-10-02

Benitos Vaskelaitės fotografijų paroda "Periodai"

Paroda atidaroma spalio 8 d., pirmadienį, 17 val., LDS galerijos "Arka" balkone
Paroda rengiama bendradarbiaujant su Vilniaus vaikų ir jaunimo klube „Šatrija“. Benita Vaskelaitė - moksleivė, jau trejus metus fotografuojanti šio klubo fotografijos studijoje „Chimeros“.

"Esu Benita Vaskelaitė, man šešiolika metų. Fotografuoju jau trečius metus fotografijos studijoje „Chimeros“ Vilniaus vaikų ir jaunimo klube „Šatrija“. Tie metai bandant prisijaukinti fotoaparatą prabėgo beprotišku greičiu ir leido paliesti bei susipažinti su įvairiausiais fotografijos stebuklais. Visgi pats didžiausias stebuklas man yra analoginė fotografija, panardinusi mane į juodai baltą (retkarčiais spalvotą) pasaulį. Būtent juostiniu fotoaparatu yra padarytos ir šios nuotraukos.


Mane įkvepia supanti aplinka, žmonės, kitų fotografų, kaip Francesca Woodman, darbai. Visos parodoje esančios nuotraukos kalba apie laiko tarpą, kuris prasideda ir anksčiau, ar vėliau, baigiasi. „Perioduose“ vyraujanti architektūra atliepia istorinius laikotarpius, mūsų visuomenei kėlusius kontraversiškus jausmus, nuoskaudas. Nors pati tuo metu dar negyvenau, man buvo įdomu prisiliesti prie to, ką patyrė mano tėvai, seneliai, proseneliai. Nors šie periodai jau laikomi pasibaigusiais, jie vis dar gyvi žmonių ir miesto pasakojimuose.


Nuotraukų serija „Atspindžiai“ atsirado iš mano kasdienybės ir bandymo suprasti, kas mes esame. Šie paauglių portretai, įrėminti veidrodžio šukėse, lyg atspindi kiekvieno iš mūsų asmeninį augimo periodą ir, mano manymu, svarbiausią bei įdomiausią gyvenimo tarpsnį, kuriame ir pati dabar esu.


Amerikiečių fotografė Francesca Woodman, kūrusi dvidešimto amžiaus antroje pusėje, yra mano pagrindinis įkvėpimo šaltinis. Jos tyros ir kartu kvapą gniaužiančios nuotraukos lydi mano šiandieninį kūrybinį periodą ir įtakoja estetinį suvokimą."

 

Benita Vaskelaitė

 

Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ – atvira neformalaus ugdymo erdvė vaikams ir jaunimui. Draugiškas bei profesionalus vadovų kolektyvas kiekvienam padeda lavinti meninius, sportinius, muzikinius gebėjimus, įgyvendinti įvairius sumanymus ir kurti savo projektus.

 

Klubas "Šatrija" yra LDS galerijos "Arka" partneris įvairiuose edukaciniuose ir socialiniuose projektuose.

 

B. Vaskelaitės paroda LDS galerijoje "Arka" veiks iki spalio 31 d.

 

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2018 10 08 - 2018 10 31
 
Atgal