Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-10-05

Birutės Zokaitytės grafikos darbų paroda „Mėlynbarzdžio sindromas (luna-parkas)“

Paroda atidaroma spalio 11 d., ketvirtadienį, 18 val., galerijoje "The Room"
„Mėlynbarzdžio sindromas” – naujausias Birutės kūrinys, susivedantis į prasminį vienį, bet tuo pačiu tarsi sudėliotas, suręstas iš skirtingų vizualinių bei prasminių sandų, kur persipina klasikinės technikos ir konceptualių projektų elementai, masinės kultūros ženklai, atributai bei detalės.

Didelės apimties kūrinys vystėsi, plėtėsi, kito beveik penkerius metus, kartais kognityviai, o kartais intuityviai vis pasipildydamas naujomis detalėmis ar raiškos sprendiniais.


„Mėlynbarzdžio sindromas“ – ne klasikinės K. G. Jungo psichoanalizės metodu analizuojamos pasakos „Mėlynbarzdis“ naratyvas, o kantrus ir jautrus autorės santykio su savimi, savo gyvenimiškuoju moters vaidmeniu analizė bei preparacija.“
Dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-L.


Birutė Zokaitytė – grafikė, iliustratorė. 1987-1995 m. grafikos studijos Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1994 m. dalyvauja parodose. Nuo 1997 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 2002 m. stažavosi F. Mazarelli grafikos centre, Belgija. Menininkė yra surengusi 8 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo virš 50 grupinių parodų. Daugelio tarptautinių grafikos bei iliustracijų meno parodų, Lietuvos grafikos meną reprezentuojančių parodų užsienyje dalyvė. Pelnė apdovanojimų grafikos, knygų iliustracijų srityse. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, MO muziejuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

 

Parodos atidaryme koncertuos dainininkė Migloko.

 

Paroda veiks iki lapkričio 17 d.

THE ROOM galerija, Polocko g. 17, Vilnius
2018 10 11 – 2018 11 17
 
Atgal