Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-10-23

Projektas ARS VISIBILIS. GENIUS IV

Net keturios Lietuvos menininkės, grupės Moterys Mene dalyvės, buvo atrinktos konkurso programoje ARS VISIBILIS. GENIUS IV: Virginija Kirvelienė, Ina Mindiuz, Loretta Petraitis ir Solveiga Vaitkutė.

 

Projektas ARS VISIBILIS. GENIUS IV pristatomas kaip tarptautinė šiuolaikinio meno parodų ir susitikimų programa, kuri remiasi meno istorikės ir lyčių studijų skatintojos Lindos Nochlin (1931–2017) užduotais klausymais:  kodėl svarbios moterys menininkiės nebuvo žinomos? Kodėl meno pasaulyje dabar nėra žinomos genialios menininės? 

 

Stereotipas, teigiantis, jog kūrybiškumas yra vyriškosios lyties atstovų prerogatyva, tebėra gajus ir menininkės priverstos šį stereotipą kvesteniuoti kūriniuose. GENIUS projektas, kurį kuruoja Rosa Muñoz Bustamante ir Fernandas Barrionuevas, gimė, siekiant išnagrinėti dabartinę menininkių ir menininkių grupių padėtį, trokštant suteikti lygias teises.

Nuo „Ars Visibilis“ atsiradimo 2013 m. į projektą įsijungė daugiau kaip 250 nacionalinių ir tarptautinių menininkių, o šiais metais dalyvauja daugiau nei 120 menininkių iš tokių šalių kaip Makedonija, Portugalija, Italija, Kinija, Belgija, Serbija, Bulgarija, Lietuva, JAV, Brazilija, Meksika, Lenkija, Mongolija ir Argentina.

 

GENIUS tikslas yra parodyti meninės patirties kelionę, moterų menininkių atliekamų tyrimų rezultatus.

 

Projektas vykdomas dviejose parodų salėse: Almerijos muziejuje nuo spalio 18 d. iki lapkričio 18 d. Ir MECA meno centre nuo lapkričio 9 d. Iki 30 d.

Almerijos miesto muziejus, Ispanija, ir MECA meno centras, Ispanija
2018 10 18 – 11 18 ir 11 09 – 30
 
Atgal