Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-11-19

LDS informacija apie mokesčių reformą

Informuojame, kad 2018 m. lapkričio 5 d. LR Kultūros ministerijoje (toliau KM) įvyko mokesčių pokyčiams skirtas susitikimas.
Susitikime dalyvavo KM viceministrė Gintautė Žemaitytė, KM Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos vedėja Janina Krušinskaitė, kiti KM darbuotojai, LMKA pirmininkas Kornelijus Platelis, LMKA Tarybos nariai Edita Utarienė, Rasa Matulevičienė ir Mykolas Natalevičius, VMI atstovai ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija Socialinio draudimo skyriaus vadovas V. Kalinauskas.

Posėdžio metu VMI ir Sodros atstovai pristatė numatomus 2019 metų mokesčių sistemos pokyčius, sakydami, kad iš esmės mokesčiai nedidėja.

 

 

Dailininkų sąjungai pateikus konkrečius paskaičiavimus, kad visgi mokesčiai Meno kūrėjams tam tikrais aspektais didėja, buvo sutarta, kad LDS nusiųs užklausą LR Seimo socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinio draudimo skyriaus vadovui V. Kalinauskui ir šis detaliai pasiaiškinęs, raštiškai atsakys.

 

 

Gerb. V. Kalinauskas lapkričio 14 d. el. laišku į LDS raštą atsakė taip: „Peržiūrėjome Lietuvos dailininkų sąjungos atsiųstus paskaičiavimus. Iš tiesų šie skaičiavimai yra teisingi. Jau dabar ėmėmės žingsnių dėl apmokestinamosios bazės sumažinimo autoriams, atlikėjams ir sportininkams....siūlysime nekeisti apmokestinamosios bazės autoriams, atlikėjams, sportininkams ir meno kūrėjams.

 

 

Po gerb. V. Kalinausko atsakymo, Dailininkų sąjungos rašto pagrindu buvo išsiųstas laiškas LMKA vardu LR Seimo kultūros komiteto pirm. R. Karbauskiui, LR socialinių reikalų ir darbo komiteto pirm. R. Šalaševičiūtei, kopijos: LR Kultūros ministerijai, LR socialinių reikalų ir darbo ministerijai, LR finansų ministerijai, kad dirbantiems pagal autorines ar individualios veiklos pažymą mokesčiai bent jau nedidėtų.

 

 

LMKA Tarybos atstovai (tame tarpe ir LDS pirmininkė Edita Utarienė) numato vykti į mokesčių svarstymus komitetuose.

 

Tikimasi, kad bendromis pastangomis pavyks sustabdyti numatomą mokesčių didėjimą.

 
Atgal