Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-12-05

Nidos tapybos plenerų kolekcija (1995-2018)

Paroda atidaroma gruodžio 6 d. 14.30 val. Mykolo Riomerio universitete (Ateities g. 20, Vilnius)

Nuo 1995 m. Nidoje organizuojamas kasmetinis, TARPTAUTINIS TAPYBOS PLENERAS, pavadintas „NIDOS EKSPRESIJA“. 1995 m. Neringos mero Stasio MIKELIO paraginti būrelis jaunų tapytojų, atnaujino kasmetinius dailininkų stovyklas (plenerus) Nidoje, ir tai vyksta jau 24 metai. Kasmet tęsiame seniausią dailininkų susibūrimo tradiciją ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Mus vienija Vokietijos novatoriškiausios ir moderniškiausios grupės „BRÜCKE“ (Tiltas) manifesto, parašyto 1906 m. dvasia – „Tikėdami pažanga...kviečiame visą jaunimą susitelkti... Prie mūsų gali prisidėti kiekvienas, kuris laisvai ir betarpiškai vaizduoja tai, kas jį skatina kurti“. Espresionistinės grupės „BRÜCKE“ nariai lankėsi ir po tris vasaros mėnesius tapė Nidoje 1909, 1911, 1913, 1919, 1920, 1939 metais. „Kažkada čia, Nidoje buvo sukurti paveikslai, kurie šiandien įeina į pasaulio lobyną su M. Peksteino, K. Smidt-Rotluffo vardais - jie tikrai priklauso pagrindiniam Vakarų Europos žvaigždžių ratui...“ Men. dr. prof. R. Jurėnaitė.


Kiekvienais metais, po Nidos tapybos plenero vyksta tarptautinės kilnojamosios parodos Lietuvoje ir užsienyje: Vokietijoje, Latvijoje, Indijoje, Italijoje, Suomijoje, Danijoje, Estijoje, Rusijoje, Čekijoje, Gudijoje. 2018 m. balandžio mėn. „Nepal Art Council“ galerijoje Kathmandu, Nepale buvo organizuota tarptautinė paroda „NIDA – NEPAL“. Kelmės dailės galerija 2018 liepos mėn. surengė Nidos tapybos kolekcijos parodą „Nidos Išrinktieji - 100“, skirtą Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Per 24 metus meno mylėtojai buvo kviečiami net į 187 šio plenero parodas, kuriuose atsiveria mūsų Kuršių nerijos vaizdai. Be abejonės, pagrindinis siužetas – Baltijos jūra, mauduoliai, smelėtosios kopos, prieplauką apgulę laiveliai ir jachtos. Nidos tapybos kolekcijoje jau susikaupė apie 1000 tapybos bei grafikos meno kūrinių.

 

2018 m. vasarą pačioje Nidoje atidaryta nauja, tarptautinė tapybos paroda, atskleidžianti kasmetinius draugystės „Tiltus“ su užsienio dailininkais. Visi atvažiavę į Nidą palieka kolekcijai savo tapybos kūrinius. Šios naujos parodos tikslas – eksponuoti pirmųjų dvidešimt ketverių metų, Nidos plenero metu sukurtus tapybos kūrinius. Ekspozicijoje dominuoja tapyba ir grafika atskleidžianti gan skirtingus potencijos proveržius. Šalia dominuojančų lietuvių dailininkų gausu ir kaimyninių šalių atstovų; Latvijos, Karaliaučiaus krašto, Gudijos, Ukrainos, Lenkijos, bei Nepalo, Indijos, Šri Lankos, Jemeno, JAE, Indonezijos, Gruzijos, Armėnijos, Prancūzijos, Olandijos, Austrijos, Norvegijos, Danijos, Vokietijos, Estijos, Suomijos.


Tarptautinio Nidos tapybos plenero kolekcijos paroda M. Riomerio universitete, Vilniuje:


Šioje parodoje NIDOS IŠRINKTIEJI , kuri skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui, eksponuojame apie 100 dailininkų kūrinių iš Nidos tapybos kolekcijos. Kita parodos dalis yra šiuo metu eksponuojama Nidos Kultūros centre AGILA. Nidos tapybos pleneras, jo dailininkai kartu su Lietuva švenčia ir būsimą savo XXV metų jubiliejų, o parodos kaip ir mūsų gyvenimas, nuolat kinta ir banguoja kaip ta amžinai alsuojanti Baltijos jūra.

 
Atgal