Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2018-12-14

Jūratės Mitalienės naujausių tapybos kūrinių paroda „TEMPLUM“

Paroda atidaroma vyks gruodžio 21d., 18 val. Savicko paveikslų galerijoje (J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1).

Savicko paveikslų galerijos parodų ciklą „Pasakojimai“ tęsia Jūratės Mitalienės naujausių tapybos kūrinių paroda „TEMPLUM“. Į parodos atidarymą lankytojai kviečiami gruodžio 21-ąją.


„Romėnų augūnai (žyniai) pranašaudavo ateitį, stebėdami tam tikrą dangaus sritį, (lot. Templum „stebėjimo erdvę“) paukščių skrydį ir bandė nuspėti. Analogiškai ant žemės buvo išskiriama tam tikra šventa vieta, žemės plotas, kuris buvo pašvęstas tik dievybei. Tas plotas taip pat buvo vadinamas templum.


Savąją templum aš atrandu būdama sodyboje prie miško ir ežero, į kurią vasarą ar rudenį galiu kartais pabėgti ir tiesiog būti – stebėti naktimis kaip mėnulio pilnatis žaidžia su debesimis slėpynių, o rudenį vabzdžiai pasitinka savo trumpos egzistencijos lemtį... Mes esame kaip tie vabzdžiai, kontempliuojantys peizažą...“ – mintimis dalijasi Jūratė Mitalienė.

 

J. Mitalienės naujausių tapybos kūrinių parodos „Templum“ iš ciklo „Pasakojimai“ atidarymas vyks gruodžio 21d., 18 val. Savicko paveikslų galerijoje (J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1).
***
Parodų ciklo ,,Pasakojimai“ globėjas – europarlamentaras Petras Auštrevičius.

***
J. Mitalienė gimė Šiauliuose. 1984m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto Dailės fakultetą. Nuo 2006 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Surengė 19 personalinių parodų. Aktyviai dalyvauja bendrose parodose Lietuvoje ir užsienyje, tarptautiniuose pleneruose bei simpoziumuose.

 

Yra pelniusi apdovanojimų :
2006 – III tarptautinė pastelės bienalė-Nowy Sącz, Lenkija / Krokuvos dailės akademijos Medalis ir žurnalo redakcijos „Art&Business – Sztuka Polska i Antyki“ diplomas/
2007 – IV tarptautinė piešinio bienalė Melburne, Australija / publikos prizas/
2008 - IV tarptautinė pastelės bienalė „Nowy Sącz 2008“, Lenkija / II vieta/
2011 – M.J.Šileikio ir T.Petraičio premijų dailės konkursas „Lietuvos sakmė“, Miko J.Šileikio III premija, Lietuvos dailės muziejus ir Čiurlionio galerija (Lemontas, JAV).


Gyvena Utenoje. Dirba Utenos meno mokykloje.

 

Paroda veiks iki sausio 15 d.
 

 

Savicko paveikslų galerija (J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1).
2018 12 21 - 2019 01 15
 
Atgal