Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-01-03

Šventiškos nuotaikos Kalėdinėje LDS meno miniatiūrų mugėje

Gruodžio 21–22 dienomis LDS būstinėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) vyko Lietuvos dailininkų sąjungos kalėdinė meno miniatiūrų mugė. Tai – nauja iniciatyva, kuri neabejotinai taps kasmetine tradicija.

Šiemet mugėje nestigo aliejinės tapybos, akvarelės, keramikos, grafikos, odos dirbinių. Žybsint šventinėms girliandoms ir eglutei, skambant kalėdinėms dainoms, abi dienas į LDS būstinę prigužėjo dailininkų, lankytojų, pirkėjų, meno mylėtojų ir smalsuolių. Dailininkai pasakojo lankytojams apie savo kūrybą, dalijosi patirtimi tarpusavyje. Salėje tvyrojo jaukus kavos aromatas, Gintaras Gesevičius grojo gitara, visus apsupo jauki, kūrybinės energijos kupina atmosfera. Saulius Kruopis visus džiugino savo entuziazmu, komunikabilumu, įamžino mugės akimirkas nuotraukose.


Mugėje dalyvavo tokie įdomūs ir žinomi autoriai kaip Marta Vosyliūtė, Ramunė Kmieliauskaitė, Kristina Daniūnaitė, Virginija Juršienė, Saulius Kruopis, Gintaras Gesevičius, Vija Tarabildienė, Vaidotas Žvirblis, Birutė Jočiūnaitė-Cvirkienė, Ilona Keršulytė-Žilienė, Ričardas Zdanavičius, Valentinas Varnas. Jonas Grunda ir Ramutė Toliušytė į renginį atvyko net iš Kauno.


Grafikė Kristina Daniūnaitė pasakoja, jog tikrai smagiai praleido laiką – pabendravo su seniai matytais kolegomis, susipažino su nepažinotais, apsikeitė tarpusavyje kalėdinėmis dovanėlėmis. Jos grafikos lakštuose dominavo kūriniai su gyvūnėliais. Autorė pastebėjo, jog pirkėjai rinkosi atspaudus, kuriuose vaizduojamas jų gimimo metų gyvūnėlis pagal kinų kalendorių. Lankytojai galėjo įsigyti unikalius Daniūnaitės kūrinius už itin palankias kainas.


Grafikas Vaidotas Žvirblis mugei parinko savo kurtas dekoratyvines kaukes, skraidančių ežiukų ir triušiukų skulptūrėles bei atvirukus. Žvirblio dekoratyvinėse kaukėse dominuoja namų kaip jaukumo, šilumos, svarbiausio švenčių komponento – šeimos, artimųjų – simbolis. Atvirukuose – Žvirblio ir jo dukros piešinėliai, kuriuos jo atžala kūrė būdama 10-ties metų. Žvirblis tikina, jog tikrai smagiai praleido laiką. Jo prekystalis taip pat džiugino priimtinomis kainomis.


Monumentalistė Vija Tarabildienė pastebi, jog mugėje aktyviau lankėsi jaunimas. Abiem dienomis apsilankė panašus pirkėjų skaičius. Vija mugei parinko mažesnio formato pasportuotas akvareles. Vieną jų pora įsigijo patį paskutinį momentą, autoriams jau ruošiantis keliauti namo. Na o pačią pirmą nupirko proginę akvarelę – natiurmortą, vaizduojantį kalėdinę gėlę – puansetiją. Ant prekystalio autorė padėjo savo kūrinių katalogą pavartymui – taip lankytojai galėjo susipažinti su menininkės kūryba. Tarabildienė tvirtino, jog nemažai lankytojų ir plačiau pasidomėjo jos kūryba, uždavė netikėtų klausimų.


Visi apklaustieji dailininkai tvirtino, jog su malonumu dalyvautų ir kitąmet. LDS pirmininkė E. Utarienė įsitikinusi, kad ši mugė turi visas galimybes plėtotis bei kurti savo išskirtinį veidą, juk Sąjunga jungia daugybę talentingų kūrėjų. Pirmininkė tikina, kad mugė tikrai vyks ir 2019 metais, kad dailininkai jau dabar gali planuoti savo dalyvavimą joje. Galbūt ji vėl vyks LDS būstinės patalpose, gal persikels į praeiviams matomesnes erdves, tačiau būstinės darbuotojų, mugės dalyvių ir lankytojų nuotaikos nuteikia pozityviai ir motyvuoja šią mugę paversti gražia, prasminga tradicija.

 

Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 
Atgal