Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-01-14

LDS Kauno skyrius kviečia dalyvauti parodoje "Gobelenas vakar ir rytoj"

Projekto laikas - 2019 m. sausis-gruodis.
Nuo 2009 m. kasmet rengtas projektas „Kitokia tekstilė“ palaipsniui peraugo į kuruotas temines parodas, turinčias didelę išliekamąją vertę. Pagrindinis projekto tikslas ir misija išlieka tas pats – skleisti tekstilės meno idėjas Lietuvos (o taip pat ir kaimyninių šalių) regionuose, įsikūrusiuose atokiau nuo kultūros ir meno centrų, todėl projekte yra ypač svarbus edukacinis momentas.

Projektas „Gobelenas vakar ir rytoj“ yra skirtas sukurti platformą ir parodyti, kad dailininkai vis dar kuria šia tekstilės technika, nepaisant to, kad tai labai ilgas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Tokia yra ir pagrindinė parodos idėja bei misija – atgaivinti, palaikyti ir puoselėti gilias tradicijas turinčias tekstilės technikas.


Reikalavimai:
1. Kūriniai turi būti atlikti gobeleno technika, atspindintys Lietuvos tautos identitetą, nes kolekcija numatoma eksponuoti ir už Lietuvos ribų.
2. Kviečiami profesionalūs dailininkai, studentai, gebantys austi kūrinius gobeleno technika.
3. Pageidautini profesionaliai atlikti kūriniai, vienaip ar kitaip atspindintys parodos pavadinimą – „Gobelenas vakar ir rytoj“.
4. Kūrinių dydžiai: minimali kraštinė – 50 cm, maksimali – 200 cm.
5. Galima teikti kelis kūrinius, sukurtus 2010-2019 metais.


Projekto vykdymo etapai:
1. Apie numatomą dalyvavimą parodose prašome pranešti el. paštu: artkaunas@gmail.com;
2. Audžiamo kūrinio ir projekto nuotraukas prašome pateikti iki 2019 m. gegužės 10 d. el. paštu: artkaunas@gmail.com; Kartu pateikti dalyvio anketą (pateikta žemiau) ir kūrybinę biografiją.
3. Užbaigti kūriniai turi būti pristatyti į LDS Kauno skyrių (Rotušės a. 26, Kauas) iki rugsėjo 25 d.
Pastaba: negavus finansavimo iš KRF, bus renkamas 20 eurų dalyvio mokestis.

 

Projekto vieta: Gelgaudiškio kultūros centras (Taikos g. 76C, Gelgaudiškis, Šakių raj.); Janinos Monkutės-Marks muziejus galerija (J. Basanavičiaus g. 45, Kėdainiai). 2020 m. planuojama kolekciją pristatyti užsienyje.


Rengėjas: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius (pirmininkas Eugenijus Nalevaika); Rotušės a. 26, LT-44279 Kaunas, tel. 8 37 20 56 22, el. paštas: artkaunas@gmail.com;


Projekto vadovė: Birutė Sarapienė (birsar@gmail.com, +370 672 38260).

 

Dalyvio anketą rasite čia.

 

Organizatorių inf.

 

Gelgaudiškio kultūros centras (Taikos g. 76C, Gelgaudiškis, Šakių raj.); Janinos Monkutės-Marks muziejus galerija (J. Basanavičiaus g. 45, Kėdainiai)
2019 09 25
 
Atgal