Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-01-24

Antano Šerono tapybos paroda “Aukšto kronikos. Rakandai”

Paroda atidaroma sausio 30 d., trečiadienį, 18 val., LDS galerijoje "Arka"
Interjerai Antano Šerono paveiksluose buvo “įtraukiantys”, iškart sužavintys vidine, kiek apsiblaususia šviesa, kažkiek mintimis nukeliantys prie matytų prancūzų modernistų interjerinių etiudų… Tolimų langų šviesa, thonet stiliaus kėdės, pianinas ir kitos sustingusių laike interjerų detalės privertė gana nostalgiškai mėgautis ne tik fragmentaliomis, taikliomis kompozicijomis, bet ir spalviniais niuansais, potėpio tikslingumu bei grakštumu.

Menininkui pavyko, naudojantis prigimtiniais tikro tapytojo sugebėjimais, užfiksuoti ne tik praeitimi dvelkiančius vaizdinius, nykstančią natūrą, bet ir juntamai įvesti į savo paveikslinę erdvę laiko dimensijos pojūtį.


Naujojoje parodoje LDS “Arkos” galerijoje Antanas Šeronas fokusuoja savo žvilgsnį jau kitu kampu, fiksuoja, detalizuoja palėpių rakandų sankaupas ir jų fragmentus, kuria palėpėse dūlančių rakandų “kronikas”. Smagu, kad menininkas ieško naujų inspiracijos šaltinių, nuo interjerų pereidamas prie originaliai fiksuotų apmirštančių, kartais atsitiktinių detalių, dūlėjančių, bet labai išraiškingų ir turinčių individualią, nepakartojamą istorijas daiktų.


Antano Šerono tapybiniu mostu ir kolorito niuansais pasižyminčiuose nemažo formato paveiksluose sukuriama atmosfera, kiekvienoje kompozicijoje ieškoma tik toms detalėms, akimirkos pojūčiams, būdingo spalvinio sprendimo, viena ar kita paletės spalva pabrėžiant jam svarbias palėpių radinių detales.


Menininko ant aukšto paliktų daiktų ir rakandų vaizdiniais ir istorijos smagios ne tik tapybinio kontempliavimo aspektu, jos sudomina ir antropologiniais, kultūrologiniais aspektasi. Kyla klausimų, ką ir kodėl žmonės kaupia ir kartais dešimtmečiams palieka dulkių karalystėje. Taip, vieniems tai gali būti niekam nereikalingas šlamštas, kitiems vintažo ir antikvariato lobynas, o Antanui Šeronui įkvėpimo, inspiracijų šaltinis, provokacija, malonumas, sukurti puikius, tapybiniu talentu nenuviliančius paveikslus, eksponuojamus “Arkos” galerijos palėpinėje salėje…

 

Dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė

 

 

Antanas Šeronas gimė 1986 metais Radviliškio rajone. 2013-aisiais Šiaulių universitete baigė tapybos magistrantūros studijas. Nuo 2015 metų Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Surengta 11 personalinių, dalyvauta daugiau nei 50 grupinių parodų. 2019 metais skirta Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko ir Lietuvos kultūros tarybos individuali stipendija.

 

Paroda “Arkos” galerijoje veiks iki vasario 19 d.

 

Parodą iš dalies remia: Lietuvos dailininkų sąjunga, LR Kultūros ministerija, Kultūros taryba.

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2019 01 30 - 2019 02 19
 
Atgal