Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-01-25

LDS atstovės lankėsi LONDON ART FAIR meno mugėje

Įvairių šalių kultūros ir meno institucijų, organizacijų ir galerijų atstovai kasmet susitinka įvairiose visame pasaulyje rengiamose šiuolaikinio meno mugėse, kurių metu ne tik pristatoma įvairialypė skirtingų menininkų veikla bei kūryba, tačiau ir mezgami įvairūs bendradarbiavimo ir partnerystės kontaktai.

Siekiant sistemingai įgyvendinti LDS metų kūrybinės programos tikslus, didinti programos įvairovę ir aktualizuoti tarptautiškumą, LDS pirmininkė Edita Utarienė ir galerijų vadovės („Arkos dailės galerijos“ direktorė Evelina Januškaitė-Krupavičė, „Dailininkų sąjungos galerijos“ ir „Pamėnkalnio galerijos“ direktorė Kotryna Džilavjan, „Vilniaus grafikos meno centro“ direktorė Jurga Minčinauskienė) praėjusią savaitę išvyko į Londono meno mugę.

 

LONDON ART FAIR meno mugė vyko sausio 16–20 d. Business Design centre. Meno projektų programoje dalyvavo ir LDS Kauno skyriaus galerija „Meno parkas“, pristačiusi vizualiai išskirtinę Česlovo Lukensko ir Povilo Ramanausko kūrybos ekspoziciją. LDS pirmininkė ir galeristės ne tik aplankė kolegų stendą, tačiau ir domėjosi meno mugių organizavimo užkulisiais, taikoma praktika, dalyvavimo galimybėmis, plėtra, bendravo su kitų galerijų, prisistačiusių mugėje, kuratoriais, dalyviais, menininkais.

 

Kadangi ši mugė labiau orientuota į Jungtinės Karalystės ir Europos šalių institucijų, organizacijų bendradarbiavimą, komercinę veiklą bei vakarietišką auditoriją, kelionės metu siekta pristatyti Lietuvos dailininkų sąjungos galerijas kaip potencialiai įdomias, aktyvias ir patrauklias vietas užsienio menininkams, galeristams, kolekcininkams. Šios kelionės tikslas – skatinti tarptautinį meno ir kultūros veikėjų mobilumą, vystyti ir plėtoti tarptautinius mainus ir santykius, kelti kvalifikaciją ir kompetencijas, kurti tvarius kultūrinio bendradarbiavimo ryšius su užsienio šalimis, užtikrinti LDS narių kūrybos sklaidą tarptautiniu mastu, suteikti galimybių platesnei ir universalesnei jų kūrybinei veiklai.


Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 

 
Atgal