Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-01-30

Gabrielės Vingraitės kūrybos paroda „Trajektorijos“

Paroda atidaroma sausio 22 d., antradienį, 18.30 val. Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3).

„Trajektorijos“ – tai tęstinio jaunosios kartos menininkės Gabrielės Vingraitės projekto „Pasivaikščiojimas heterotopija“ dalis. Projekte akcentuojamos kitokios vietos (dar vadinamos heterotopijomis) ir su jomis susiję išgyvenimai, būsenos, pojūčiai. Išvertus iš senovės graikų kalbos, heterotopija reiškia „kitokią erdvę“. Pastaruosius kelis metus vykdyto projekto metu menininkė formavo savo pačios heterotopijos sąvoką, stebėjo erdves. Pagrindiniai darbai buvo sukurti pietų Vokietijoje, šalia Bodensee ežero, kuris yra tarp Vokietijos, Šveicarijos ir Austrijos. Tai yra vienintelė Europos vieta, kurioje nėra jokio legalaus susitarimo, žyminčio šių šalių ribas. Ši patirtis galiausiai išsivystė į fotografijų ciklą ir instaliaciją, kurios pagrindinis tikslas – sukurti pojūtį, kurį Gabrielės darbe įkūnija iš peršautų drobių suformuotas koridorius.


Pristatytame projekte pasivaikščiojimo laukas buvo labai konkretus – tas pats žemėlapyje nubrėžtas kelias, vedantis link konkrečių objektų, įprastų kasdieninei rutinai. Tačiau pasivaikščiojimo ritualas, kuris vyksta šiuo metu, neturi jokios konkrečios geografinės linijos: būsena, kuomet nepriklausai jokiai erdvei. Anot autorės, trajektorijos nebuvimas tapo patirtis, o asmeninės erdvės paieškos privertė suabejoti, ar mes apskritai priklausome konkrečiam geografiniam taškui, miestui ar teritorijai.


Parodoje greta instaliacijos eksponuojamas ir fotografijų ciklas, kuris buvo pristatytas Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamos parodos-konkurso DEBIUTAS 2018 metu ir apdovanotas specialiu naujienų portalo 15.min prizu. Instaliacija „Pasivaikščiojimas heterotopija“ buvo eksponuojama Jaunojo tapytojo prizas (2018) konkurso parodoje bei apdovanota papildomu agentūros „Autoriai“ įsteigtu specialiuoju prizu.

 

Organizatorius: Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 

Informacija:P +370 5 261 19 95, graphic.lt

 

Paroda veiks iki vasario 23 dienos.

Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3).
2019 01 22 - 02 23
 
Atgal