Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-02-01

Adelės Pukelytės ir Onės Maldonytės paroda „Between“

Paroda atidaroma vasario 8 d., penktadienį, 18 val. LDS galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pirmojo aukšto ekspozicinėje erdvėje.

2017 metų lapkričio 17–19 dienomis Q galerijoje (Kopenhaga, Danija) pristatyta Adelės Pukelytės ir Onės Maldonytės darbų paroda Between. 2019 metais atsirado galimybė parodą parodyti ir Lietuvoje – LDS galerijoje Meno parkas.

 

Ekspozicijoje susiduria dvi skirtingos materijos, du skirtingi požiūriai į meną. Kruopštus, skrupulingas darbas ir chaotiška, impulsyvi estetika.

 

Adelės Pukelytės tapyba reflektuoja jos vidinę būseną: tarp ramybės ir skubėjimo, struktūrų ir chaoso. Tarp būties visur ir tuo pačiu metu niekur. Autorės darbai kalba apie asmeninę psichologinę būseną, kuri perauga į santykį tarp dviejų skirtingų žmonių ir jų kūrybos.


Onė Maldonytė ieško linijos tarp praeities ir ateities. Kūriniai paremti atsitiktinumu, impulsyvumu, pasikliaujant intuicija, išliekant/koncentruojantis čia ir dabar. Darbai auga kartu su laiku, stengiasi nepasilikti praeityje.


Parodos pavadinimas Between (liet. – „tarp“) – tai menininkių įvardijama siaura linija laike, kurioje esame dabar. Dabar – kai Kaunas keičiasi iš laikinosios – į šiuolaikinę, tačiau dar yra tik procese; dabar – kai jauni menininkai dalyvauja parodose, rezidencijose, praktikose ir pristato save pasauliui. Būtent dabar, tarpe tarp kažko utopinio ir praeities, išties gyvename.

 

Apie autores:


Onė ir Adelė kartu mokėsi Kauno dailės gimnazijoje, 2014 metais įstojo į Vilniaus dailės akademiją. 2017 metų pradžioje Adelė pusmetį studijavo Kopenhagoje; rudens semestro metu Onė studijavo Bornholmo saloje. Tai trečiasis Adelės ir Onės bendras projektas.


Menininkės nuoširdžiai dėkoja: LDS galerijai „Meno parkas“ už galimybę parodą parodyti Lietuvoje, The Royal Danish Academy of Fine Arts už galimybę surengti parodą akademijos – Q galerijoje, Kopenhagoje. Taip pat Vilniaus dailės akademijai už paramą publikuojant katalogą. Tomui J. Daunorai ir Dominykui Sidorovui už pagalbą sprendžiant techninius sunkumus; bei grafiniam dizaineriui – Rokui Petreikiui.


Paroda yra LDS galerijos „Meno parkas“ projekto „Jaunieji. Žalia sąmonė“ dalis.

 

Paroda veiks iki kovo 9 dienos. 

LDS galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).
2019 01 08 - 03 09
 
Atgal