Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-02-11

KVIETIMAS DALYVAUTI ATRANKOJE į Respublikinę akvarelės parodą „RENDEZ-VOUS“ (RANDEVU)

Darbų nuotraukų laukiama IKI 2019 m. KOVO 1 DIENOS. Paroda vyks 2019 m. balandžio-gegužės mėn.

APIE PARODĄ

 

Akvarelės paroda RENDEZ-VOUS (RANDEVU) – tai penktoji respublikinė atrankinė ir šeštoji iš eilės Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Akvarelininkų sekcijos ir VšĮ „Meno forma“ inicijuojama pavasarinė profesionalių akvarelininkų paroda, rengiama tradicinio „Lietuvos teatrų pavasario“ festivalio renginių metu „Girstučio“ kultūros ir sporto centro patalpose, Kovo 11-osios g. 26, Kaune.


Primename, kad 2014 m., pažymint 50 metų sukaktį nuo to momento, kuomet 1964-aisiais Vilniuje, Lietuvos dailės muziejuje buvo surengta 1-oji respublikinė akvarelės paroda, o Lietuvoje buvo minimi Teatro metai, buvo surengta pirmoji po ilgokos pertraukos respublikinė akvarelės paroda „Avanscena“. 2015 m., minint 140-ąsias dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio gimimo metines bei 250-ąsias kunigaikščio, diplomato, politinio veikėjo, kompozitoriaus M. K. Oginskio gimimo metines, buvo surengta respublikinė akvarelės paroda „Sąskambiai ir atspindžiai“. 2016-ųjų pavasarį vyko Kauno dailininkų akvarelės paroda „Antraktas“, 2017-aisiais – paroda „Monologai“, 2018-aisiais – paroda „Be grimo“.

 

2019 metų teatro ir akvarelės mylėtojus kviečiame į pavasarinį RANDEVU (iš pranc. kalbos rendez-vous – pasimatymas, susitikimas), kuriame ir vėl susilies dailės ir scenos menų kūrėjų išmonė ir emocijos, teatro žiūrovų ir parodos lankytojų vertinimai, kritika ir nuostaba ar pasigėrėjimas.

 

Norėtume, kad šiemetinis akvarelės ir teatro susitikimas „Girstučio“ erdvėse atskleistų tą jaudinantį virpulį, kai vėl pamatome išsiilgtąjį personažą. Tikime, kad į teatro spektaklius ateinantys žiūrovai jau beveik profesionalaus vertintojo žvilgsniu lengvai atskirs iš akvarelių besiliejančias emocijas: galbūt tai bus ilgesio gaida, galbūt – džiaugsminga spalvų fiesta, o gal – dramatiškas ir rūstus, ar romantiškas ir lyriškas susitikimas.


Kviečiame įvairių sričių profesionalius Lietuvos menininkus pateikti atrankai akvarelės technika sukurtus darbus, atliepiančius parodos temai.

 

DALYVAVIMO SĄLYGOS

 

 

Projekto laikas: 2019 m. balandžio-gegužės mėn.
Projekto vieta: „Girstučio“ kultūros ir sporto centras, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas
Organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius, VšĮ „Meno forma“

 

 

Projekto vykdytojų adresas ir kontaktai:
LDS Kauno skyrius, Rotušės a. 26, LT-44279 Kaunas
Eugenijus Nalevaika, mob. tel. +370 614 06181
El. paštas akvarelininkas@gmail.com

 

 

Sąlygos projekto dalyviams:
1. Prašome iki 2019 m. kovo 1 d. el. paštu akvarelininkas@gmail.com pateikti 2–3 darbų ciklo, atitinkančio temą „Rendez-vouz“, sukurto ne anksčiau nei 2017 metais, nuotraukas atrankai.
2. Darbų pavadinimai turi būti sudaryti tokia tvarka: autoriaus pavardė_vardas_kūrinio pavadinimas_sukūrimo metai_aukštis_plotis
3. Kartu su paveikslų nuotraukomis prašome pateikti autoriaus portretinę nuotrauką ir kontaktinius duomenis: el. pašto adresą, telefono ar mobiliojo telefono numerį, interneto svetainės adresą.
4. Visi autoriai apie atrankos rezultatus bus informuoti el. paštu iki 2019 m. kovo 6 d.
5. Atrinktus parodai pateikiamus darbus, visiškai paruoštus eksponuoti, kovo 21-22 d. reikės pristatyti į „Girstučio“ kultūros ir sporto centrą, Kovo 11-osios g. 26.
6. Parodos atidarymas numatomas 2019 m. balandžio 4 d. (data ir laikas bus patikslinti).
7. Apie papildomas sąlygas atrinkti autoriai bus informuoti asmeniškai.

„Girstučio“ kultūros ir sporto centras (Kovo 11-osios g. 26, Kaunas).
2019 m. balandžio-gegužės mėn.
 
Atgal