Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-02-11

Apdovanoti Druskininkų kultūros puoselėtojai

Vasario 1 dieną Druskininkuose vykusiame iškilmingame padėkos vakare dailės pasaulio puoselėtojai neliko nepastebėti.

G. Bitvinsko nuotr.

 

Renginio metu pagerbtas 2017-ųjų rudenį miręs dailininkas Alfonsas Šuliauskas, kuriam suteiktas Druskininkų garbės piliečio vardas. A. Šuliauskas buvo įvairiapusiška asmenybė: talentingas dailininkas, mąstytojas, literatas, meno terapeutas, įžvalgus dailėtyrininkas, atsidavęs pedagogas.


Per ilgametę kūrybinę veiklą jis sukūrė apie 1500 tapybos darbų ir kelis tūkstančius piešinių, surengė daugiau kaip 50 personalinių, dalyvavo 150 kolektyvinių parodų Lietuvoje, Japonijoje, Italijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse.


2004 metais dailininkas 20 įvairios technikos savo kūrybos darbų padovanojo Druskininkų miesto muziejui. 2015 metais A. Šuliauskas atstovavo Druskininkams Vilniuje, pristatydamas savo kūrybos darbų parodas, net 14 paveikslų papildė Miesto muziejaus fondus. Apie pusšimtis darbų, padovanotų jo ir kitų asmenų, yra Druskininkų miesto muziejaus saugykloje, jie dažnai eksponuojami kilnojamosiose parodose įvairiose Lietuvos vietovėse. 2018 m. vasarą Druskininkuose vyko respublikinė konferencija skirta A. Šuliausko palikimui įprasminti.


Už ilgametę įvairiapusę meninę ir švietėjišką veiklą A. Šuliauskas apdovanotas Druskininkų savivaldybės „Mineralinio vandens lašu“, Druskininkų kultūros puoselėtojo premija. Dailininko 70-ojo jubiliejaus proga suteiktas Jo Šventenybės Popiežiaus Benedikto XVI Apaštalinis Palaiminimas.


Apdovanojimas įteiktas A.Šuliausko artimiesiems.


2018-ųjų Druskininkų kultūros puoselėtoju paskelbtas ir buvęs Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejaus vadovas Adelbertas Nedzelskis.

 

Plačiau apie jo veiklą skaitykite: http://www.ldsajunga.lt/NAUJIENOS-1722.


Druskininkų padėkos vakare LDS pirmininkė E. Utarienė palinkėjo, kad Druskininkai, būdami nepralenkiama sveikatingumo sostine, ateityje taptų ir kultūros sostine bei įteikė nominacijas gražiausių šventinių dekoracijų/eglučių kūrėjams. Kaip kasmet, taip ir sutinkant 2019 metus, Druskininkų gydyklų parką papuošė šventinės dekoracijos/eglutės, kurių šiemet buvo penkiasdešimt šešios. Iš jų komisija išrinko profesionalų akimis gražiausią 2018 metų dekoraciją/eglutę. Taip pat jau antri metai iš eilės LDS skiria savo prizą. Šiemet dailininko Gerardo Šlektavičiaus grafikos kūrinys ir A. Puipos meno albumas buvo įteiktas kavinės „Vido malūnas“ savininkui Vidui Karlonui už originaliausią dekoraciją.

Lietuvos dailininkų sąjungos ir lrytas.lt informacija

 

 
Atgal