Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-02-20

Žemaičių dailės muziejuje atidaryta jungtinė dailės kūrinių paroda „LDS. 100-MEČIO AIDAI“.

2019 m. vasario 16 d. Lietuvos dailininkų sąjunga pažymėjo ypatingai. Šią dieną Žemaičių dailės muziejuje Plungėje, Parko g. 3A, buvo atidaryta jungtinė dailės kūrinių paroda „LDS. 100-MEČIO AIDAI“.

2018 metais, minint modernios Lietuvos gimimą, LDS vykdė projektą „LDS 100-MEČIO KOLEKCIJA“. Ši kolekcija vis kitokia sudėtimi keliavo į Briuselį, Panevėžį, Kijevą, Kaliningradą. Nuvilnijus per Lietuvą žiniai apie šias parodas, sulaukėme ne vieno kvietimo parodyti jas Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

 

Taigi, 2019 metais rinkinį atnaujinome, įtraukėme naujų autorių ir šiuo metu pristatome jį XIX a. kunigaikščio Mykolo Oginskio įkurtuose, XX a. pabaigoje atstatytuose puošniuose rūmuose. Nors parodai buvo skirtos net penkios ekspozicinės erdvės, eksponuojant teko rinktis. LDS pirmininkė Edita Utarienė pasakoja: „Pasirinkome varijantą, kad parodoje dalyvauja visi dailininkai, bet ne visi jų kūriniai išeksponuoti. Dėkui muziejaus vyr. dailininkei Jūratei Motužienei – ji puikiai susitvarkė su eksponavimo užduotumi, rezultatas tiesiog puikus.“


Į parodą atvykusius E. Utarienę, dailininkus Juozą Kalinauską, Romualdą Inčirauską, Petrą Gintalą pasitiko plungiškiai ir svečiai, sveikino Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas, pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Atidarymo metu dailininkai pasidalijo savo mintimis apie laisvės svarbą kūryboje, aktualijas ir planus. E. Utarienė akcentavo dailinikų kūrybos svarbą kuriant valstybę, o šiuo metu – ją reprezentuojant. Parodą apžiūrėjo ir Plungės savivaldybės meras Audrius Klišonis. Pakilią nuotaiką sustiprino koncertas. A. Vivaldi „Metų laikus“ atliko Viktorija Čepinskienė (smuikas) ir Giedrė Špečkauskaitė (fortepijonas).


Parodoje Žemaičių dailės muziejuje pristatomas 46 autorių kūriniai (tapyba, grafika, piešiniai, tekstilė, skulptūra, medalių menas ir kt.).


Jungtinė dailės kūrinių paroda Žemaičių dailės muziejuje veiks iki 2019 m. balandžio 18 d., tad labai kviečiame, važiuojant link jūros ar į Klaipėdą, užsukti ir apsilankyti.


Organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga
Partneriai
: Žemaičių dailės muziejus
Projekto vadovė: E. Utarienė, koordinatorė A. Mikuckytė-Mateikienė
Plakato dizainerė: Kristina Asinavičiūtė, panaudota Giedrės Riškutės kūrinio nuotrauka.

 

 
Atgal