Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-02-25

Knygų mugėje apdovanotos ir LDS narių knygos

Vasario 21 dieną „Vilniaus knygų mugėje 2019“ vyko renginys „Gražiausios Lietuvos knygos 2018“. Lietuvos knygos meno konkursą organizuoja LR kultūros ministerija.

Dvidešimt šeštus metus rengiamo konkurso tikslas – išrinkti geriausias meninio apipavidalinimo ir poligrafinio atlikimo požiūriu praėjusiais kalendoriniai metais Lietuvos leidyklų išleistas knygas, skatinti knygų dailininkus, dizainerius, iliustruotojus, leidėjus ir poligrafijos specialistus puoselėti Lietuvos knygos meną ir knygos kultūrą.

 

Net šeši apdovanojimai atiteko knygoms, prie kurių atsiradimo dirbo LDS nariai. Kategorijoje „Grožinė literatūra ir estetika“ premija buvo apdovanota dailininkė Agnė Dautartaitė-Krutulė už Mindaugo Nastaravičiaus knygą „Bendratis: vieno eilėraščio istorija. Diplomas buvo įteiktas dailininkei Deimantei Rybakovienei už Kornelijaus Platelio kūrinį „Įtrūkusios mėnesienos“.

 

Kategorijoje „Knygos vaikams“ diplomas skirtas iliustruotojui Mariui Jonučiui už knygą „Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuviškų stebuklingų pasakų ir dar viena“ (sudarytojai – Jūratė Šlekonytė, Gytis Vaškelis).

 

Kategorijoje „Meno leidiniai“ premija skirta Kauno žurnalui „Į“ (jo dailininkė – Inga Navickaitė, sudarytojai – V. Mašanauskaitė, D. Stankevičius, G. Česonis, G. Krasuckaitė, I. Navickaitė, J. Račiūnaitė, P. T. Laurinaitis).

 

Kategorijoje „Meninės ir dokumentinės fotografijos leidiniai“diplomas įteiktas Virgilijui Šontai už leidinį „Mokykla – mano namai“(dailininkė Inga Navickaitė, sudarytojas Gintaras Česonis)

 

Kategorijoje „Bibliofiliniai ir eksperimentiniai leidiniai“ Lietuvos dailininkų sąjunga savo premija apdovanojo iliustruotoją Marių Jonutį už knygą „Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuviškų stebuklingų pasakų ir dar viena“ (sudarytojai – Jūratė Šlekonytė, Gytis Vaškelis). Jam LDS pirmininkė E. Utarienė įteikė Lietuvos dailininkų sąjungos albumą „Memorabilia“. M. Jonutis buvo pakviestas praplėšti vieną iš albumo užslėptų lapų. Šis knygos dizainas įvaizdina, kaip veikia atmintis. LDS dailininkui Jonučiui taip pat padovanojo dešimties dienų poilsį dviem viešbutyje „Dailininkų Namai“, kuris yra 300 metrų nuo Baltijos jūros, šalia Palangos botanikos parko ir „Gintaro muziejaus“.


Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 

 

 
Atgal