Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-02-25

Kviečiame dalyvauti 3-osios Kauno tarptautinės grafikos bienalės „Grožis“ konkurse.

Profesionalūs menininkai kviečiami siūlyti po 3–5 kūrinius, atliktus klasikinėmis grafikos technikomis.

Trečioji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Grožis“ („Beauty“) grįš prie dar 2015 m. bienalės metu iškelto siekio parodų lankytojams pristatyti darbus, atliktus klasikinėmis grafikos technikomis ir atskleisti žiūrovui, jog grožis yra įvairiapusis, netiesmukas ir nevisuomet įprastoje formoje. Bienalės tikslas atskleisti pozityviąją meno pusę, paskatinti kiekvieną parodos dalyvį reflektuoti savo požiūrį ir interpretuoti šį terminą taip, kad nebūtų nuklystama į primityvias šio žodžio reikšmes.

 

Profesionalūs menininkai kviečiami siūlyti po 3–5 kūrinius, atliktus klasikinėmis grafikos technikomis. 

 

Paraiškos ir kūrinių duomenys (fotografijos, metrika) turi pasiekti organizatorius ne vėliau kaip iki 2019 m. rugpjūčio 14 d. el. adresu: kaunasprint@gmail.com.


Atidarymo metu Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje vyks unikalus meninis performansas. Visos bienalės edukacinės programos bus skiriamos jaunausiąjai visuomenės daliai – vaikams ir jaunuoliams, nebūtinai studijuojantiems menus. Tai galės būti jų pirmasis interaktyvus susitikimas su grafikos menu vizualiesiems menams skirtose erdvėse.


Atrinkti kūriniai bus eksponuojami minėtoje Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje ir dar keliose Kauno galerijose. Vėliau dalis bienalės dalyvių bus pristatyti grupinėje parodoje Šiaulių dailės galerijoje.

 

***

 

Pirmoji Kauno grafikos bienalė „Kultūros linija“, įvykusi 2015 m., sukėlė didelį Lietuvos meno bendruomenės ir visuomenės susidomėjimą. Tai buvo pirma tokio masto tarptautinė grafikos paroda Kaune, ekspozicijomis užėmusi dvi didžiausias miesto parodų erdves. Sulaukta daug palankių recenzijų spaudoje ir internetiniuose portaluose, išleistas išsamus parodos katalogas. Bienalės parodų erdvėse eksponuota daugiau kaip 30 menininkų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių darbai, atlikti klasikinėmis grafikos technikomis. Parodos taip pat buvo surengtos Jonavoje ir Šiauliuose, bienalės metu vyko seminarai ir kūrybinės dirbtuvės.


Antroji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Fragmento evoliucija“ („Fragment Evolution“) pratęsė tradiciją ir tapo svarbiu įvykiu Lietuvos meno pasaulyje, kaip naujas kūrybinis impulsas dailininkams-grafikams, siekiant suaktyvinti jų kūrybines iniciatyvas, puoselėjant grafikos meno tradicijas mūsų šalyje. Ne mažiau svarbus renginio uždavinys buvo supažindinti įvairius visuomenės sluoksnius su šiuolaikinėmis grafikos technologijomis ir pasaulinėmis šios meno srities tendencijomis.

Konkurso sąlygas (lt. k. ir angl. k.) ir paraiškos formą rasite mūsų puslapio skiltyje Konkursai.

 

Kuratorius Evaldas Mikalauskis +370 636 47846
Organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius (tel. nr. 8 37 20 56 22; Rotušės a. 26, Kaunas LT-44279)
https://www.facebook.com/kaunasprint

 
Atgal