Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-02-26

Savicko paveikslų galerija pristato dailininko Virginijaus Viningo tapybos parodą „Liusės DNR“

Paroda atidaroma kovo 1 dieną, penktadienį, 18 val. Savicko paveikslų galerijoje (Jono Basanavičiaus g. 11, Vilnius).

Nuotraukoje: Virgininjus Viningas „Saulėta diena“ (2019; drb., akr.; 120x80).

 

„Kažkada mažas berniukas parsinešė iš darželio piešinį, kuriame buvo nupiešta mergaitė vardu Liusi. Valtyje, vidury upės, su mandarinų medžiais marmeladinio dangaus fone... geltonų ir žalių gėlių bokštu ant galvos... Jo tėčiui Džonui Lenonui tai padarė įspūdį ir jis parašė dainą „Lucy in the Sky with Diamonds“.


Žmogaus kilmės istorija prasideda paprastai nuo plačiai žinomo radinio – patelės, gyvenusios prieš 318 milijonų metų, griaučių. „Liusi“ – taip juos pavadino mokslininkai, paveikti didžiojo atradimo metu per radijo stotį transliuotos „The Beatles“ dainos. Liusi buvo keturių pėdų (1,20 m.) aukščio ir svėrė apie 30 kg. Iš jos griaučių anatomijos buvo nustatyta, kad ji stovėjo stačia ir vaikščiojo dviem kojomis.


Taigi, tapybos paroda „Liusi DNR“ – mano subjektyvus žvilgsnis drobėje apie tai, kas mes esame, prabėgus keliems milijonams metų po „beždžionėlės“ Liusi gimimo? Kokia ta moteris, nešiojanti „Liusės“ kodą šiandieną?


Cituojant „The Beatles", „Ieškok merginos su saule akyse, jos nėra ... ; Liusi danguje, tarp deimantų‘‘, – artėjant parodai mintimis pasidalijo parodos autorius.


***


V. Viningo naujausių tapybos kūrinių parodos „Liusės DNR‘‘ atidarymas – kovo 1 d., 18 val. Savicko paveikslų galerijoje (J. Basanavičiaus g. 11 / Teatro g. 1, Vilnius). Paroda vyks iki kovo 19 d.
***
Parodų ciklo „Pasakojimai“ globėjas – europarlamentaras Petras Auštrevičius.
***
Dailininkas V. Viningas gimė 1960 m. Pasvalyje.
1990 m. baigė Vilniaus dailės akademiją.1987–1990 m. tapybą ir kompoziciją studijavo pas prof. A. Savicką, taip pat profesorius buvo ir diplominio darbo vadovas.


Nuo 1990 m. V. Viningas gyvena ir kuria Klaipėdoje, dirba E.Balsio menų gimnazijoje, dėsto tapybą, kompoziciją, akvarelę.
Parodose dalyvauja nuo 1993 metų. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Yra surengęs daugiau kaip 40 personalinių parodų Lietuvos, Vokietijos, JAV, Suomijos meno galerijose. Taip pat dalyvavęs 20-tyje grupinių parodų Estijoje, Latvijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Kinijoje, Rusijoje ir kt.


Tapybos darbų yra įsigiję: „Lewben Art Foundation‘‘, MO muziejus, privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Japonijoje, Amerikoje, Vokietijoje ir kt.


2018 m. buvo apdovanotas LDS aukso ženkleliu už ekspresyvių potėpių ir spalvų džiazą drobėje bei ilgametį darbą LDS taryboje.

Savicko paveikslų galerija (Jono Basanavičiaus g. 11, Vilnius).
2019 03 01 - 03 19
 
Atgal