Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-03-09

Keturi LDS nariai apdovanoti Vyriausybės kultūros ir meno premijomis

Kovo 7 dieną Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas kartu su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu dvylikai Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusių kūrėjų įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

Premijos atiteko šiems LDS nariams: dailininkui, knygų vaikams autoriui Kęstučiui Kasparavičiui, tapytojai Sigitai Maslauskaitei-Mažylienei, tekstilininkei Zinaidai Vogėlienei ir menotyrininkei Rasutei Žukienei.


Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė, nuoširdžiai džiaugėsi, kad net keturi premijos gavėjai – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai. E. Utarienė šiltai pasveikino kolegas, linkėdama asmeninės laimės bei kūrybinės sėkmės ir ateityje.


Vyriausybės kultūros ir meno premijos skirtos remiantis Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu ir Kultūros ministerijos teikimu. Komisija iš visuomenės pasiūlytų daugiau nei 40-ies muzikos, teatro, dailės, literatūros, kitų kultūros ir meno sričių atstovų atrinko 12 kandidatų gauti premijas.


Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijai vadovauja poetas ir publicistas Liutauras Degėsys. Komisijos nariai – Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, violončelininkas Mindaugas Bačkus, architektė Gražina Bernotienė, teatro kritikas, publicistas Vaidotas Jauniškis, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, etnologė Daiva Vaitkevičienė.


Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.


Lrt.lt ir Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 
Atgal