Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-03-12

Atidaroma VDU „Galerija 2019“ ir Marko Rotko meno centro paroda „Piešiame mūsų ateitį kartu“

Galerija ir paroda atidaromos kovo 12 dieną, antradienį, 16 val., VDU Švietimo akademijoje (Ševčenkos g. 31, Vilniuje).

Kovo 12 d., 16.00 val. atidaroma VDU Švietimo akademijos meno „Galeriją 2019“ (Ševčenkos g. 31, Vilniuje).


Meno „Galerija 2019“ atliks švietėjišką ir pažintinę veiklą. Joje savo kūrybą eksponuos VDU, VDA dėstytojai ir studentai, Lietuvos ir užsienio profesionalūs menininkai.


„Galerijos 2019“ atidarymo proga Daugpilio Marko Rotko meno centras pristatys tarptautinę parodą „Piešiame ateitį kartu“, kuri yra skirta Europos bendradarbiavimo dienai.

 

***

 

Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa kartu su Daugpilio Marko Rothko meno centru pristato keliaujančią parodą „Piešiame mūsų ateitį kartu“. Parodą sudaro dešimties menininkų kūriniai, nutapyti 14-ojo tarptautinio dailininkų simpoziumo „Mark Rothko 2018“ metu.


Įkvėpimo dailininkai sėmėsi iš pasaulyje žinomo menininko Marko Rothko kūrinių ir žavios jo gimtinės aplinkos. Marko Rothko vardas ir jo 115-asis jubiliejus subūrė menininkus iš 7 šalių Daugpilio Marko Rothko meno centre tam, kad jie išreikštų savo jausmus ir paverstų juos išskirtiniais meno kūriniais. Kaip ir bendradarbiavimas per sieną, kūriniai yra nepaprastai įvairūs, kadangi menininkai renkasi skirtingas medžiagas ir technikas. Kiekvienas paveikslas atspindi individualų menininko stilių ir jo viziją apie bendradarbiavimą per sienas.


Menininkai: Árpád Forgó (Vengrija), George Meertens (Nyderlandai), Edeltraut Rath (Vokietija), Pawel Wasowski, Katarzyna Kowalska (Lenkija), Agra Ritiņa, Inga Brūvere (Latvija), Diana Cooperwhite (Airija), Andrew Coldert, Elizabeth Barenis (JAV).

Parodos atidarymas kovo 12 d. 16 val. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje Vilniuje (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius)


Paroda veiks iki kovo 26 d.

 

VDU Švietimo akademija (Ševčenkos g. 31, Vilniuje).
2019 03 12 - 03 26
 
Atgal