Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-03-14

Arvydo Každailio kūrybos paroda "Pro vagono langą"

Paroda atidaroma kovo 18 d., pirmadienį, 18 val., LDS galerijoje "Arka"
Tai vientisa piešinių serija. Piešiniai atlikti tušu arba markeriu, kai kurie jų – kserokopijos, spalvinti. A. Každailis keliolika metų kūrė du didžiausius Lietuvoje ofortų ciklus: S. Daukanto „Būdui senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“ ir – P. Dusburgiečio „Prūsijos žemės kronikai“ (jį sudaro 65 lakštai). Tai – nedidelio formato kompozicijos knygų iliustravimui. Šio kruopštaus darbo metu dailininkas pasiilgo didesnių formatų. Ofortistas atidėjo tradicines technikas į šalį ir pradėjo piešti tai, kas buvo susikaupę užrašų knygutėse.

Darbas su ofortais paveikė piešinių stilistiką. Jaunystėje Každailis žavėjosi Rene Magritte, Giorgio de Chirico, Francis Picabia darbais. Tas susižavėjimas siurrealizmu turi įtakos net ir dabartinei Každailio kūrybai. Jis piešia realijas, papildytas netikėtais vaizduotės reginiais, keistais personažais ir pan. Každailis yra patyręs ir lietuviško modernizmo įtakų. Jos atsispindi drastiškose figūrų deformacijose.


Prisiminimai piešiniams surinkti iš ilgo laikotarpio: nuo Antrojo pasaulinio, pokario, per sovietmetį iki pat šių dienų. Visus skirtingų santvarkų atsiminimus apjungia Arvydo Každailio gyvenimą lydintis traukinio motyvas: dailininkas augo prie geležinkelio, jo tėtis gyvuliniu vagonu buvo ištremtas į lagerį, geležinkelio bėgiais Každailis atvyko į Vilnių. Parodoje – dailininko gyvenimas pro vagono langą.

 

Paroda pristatoma kartu su dar dviem išskirtinėm ekspozicijom - Arvydo Každailio paroda "Lietuvos heraldika iš dailininko studijos" bei Agnės Indrės Každailytės (1963-2015) "Knygų dailės" paroda.

 

Parodos LDS galerijoje "Arka" veiks iki balandžio 8 d., pirmadienio.

 

 

Parodą iš dalies remia: Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Jūrės medis.

 

 

Galerijos darbo laikas:

II-V 12-19

VI 12-16

Balandžio 8 d., pirmadienį, galerija dirbs 12-18 val.

 

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2019 03 18 - 2019 04 08
 
Atgal