Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-03-19

Baltijos šalių tarptautinė šiuolaikinės keramikos 13-ta paroda „Pavasaris 2019”

Paroda atidaroma kovo 20 d., trečiadienį, 18 val. „Šv. Jono gatvės galerijoje” (Šv. Jono g. 11, Vilnius).

Baltijos šalių tarptautinė šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris 2019” yra tęstinis projektas, rengiamas jau 13-ą kartą. Vilniuje paroda pristatoma pirma kartą. Nuo 2015 m. paroda „Pavasaris” tapo konkursine.


„Pavasaris” – vienintelė ilgametė tarptautinė keramikos paroda Lietuvoje, jungianti Baltijos šalis. Parodos pavadinimas „Pavasaris” nubrėžia paralelę tarp naujo etapo pradžios gamtoje ir dailininko kūryboje, yra suprantamas giminingoms lietuvių ir letvių tautoms. Nuo 2007 metų parodoje „Pavasaris” dalyvavo žinomi autoriai iš Turkijos, Anglijos, JAV, Švedijos, Liuksemburgo, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Italijos ir Rusijos.


Apžvelgant praėjusį laiko tarpsnį, matome Lietuvos šiuolaikinės meno keramikos renesansą ir nemažą skaičių jaunų menininkų, išaugusių „Pavasario” parodose ir įsijungusių į profesionalių keramikų gretas. „Pavasario” keramikos parodos tampa tarsi kalvė naujiems LDS nariams. Projektas jau yra tapęs žinomu specializuotu tarptautiniu renginiu. Parodos rengėjai vertina kiekvieno autoriaus asmeninę kūrybos tematiką, o individualumas mene – svarbiausia. Ne veltui Michelangelo Buonaroti (1475–1564) dažniausiai minimas kaip pirmas renesanso menininkas, kuris atskiria savo kūrybinę veiklą nuo aplinkinių reikalavimų, salygų.


Šiomis parodomis siekiama pristatyti naujausias keramikos meno tendencijas bei teoriškai įvertinti šios dailės srities padėtį Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, pritraukti jaunus keramikus, suteikiant jiems galimybę atrankos būdu dalyvauti parodoje.


2007 metais renginį pirmą kartą Kaune organizavo projekto vadovė keramikė Živilė Bardzilauskaitė-Bergins. Parodos kuratorius Juris Bergins yra Tarptautinės Keramikos akademijos narys ( IAC, Ženeva ). Abu parodos rengėjai yra tarptautinių konkursų prizininkai. Pastovūs parodų „Pavasaris” dalyviai Valdas Kurklietis, Eglė Einikitė-Narkevičienė ir Rūta Šipalitė gavo apdovanojimus užsienio konkursinėse parodose.


Kiekvienam renginiui paruošiami išsamūs straipsniai spaudoje bei reportažai Lietuvos TV kultūros laidose. Nuoseklūs parodų menotyriniai pristatymai ir aptarimai tarptautiniuose leidiniuose sustiprina Lietuvos ir kitų Baltijos šalių keramikos įvaizdį pasaulyje. Visas šias parodas lydi puikios poligrafijos katalogai, tapę informatiyviais šiuolaikinės keramikos leidiniais.

„Šv. Jono gatvės galerijoje” (Šv. Jono g. 11, Vilnius).
2019 03 20 - 04 09
 
Atgal