Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-03-27

LMKA premija įteikta „Jaunojo tapytojo prizo“ kūrėjams

Kovo 26 dieną, antradienį, Lietuvos dailininkų sąjungos būstinėje vyko Lietuvos meno kūrėjų asociacijos (LMKA) premijos įteikimo vakaras.

2018 metų Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija paskirta tapytojui Vilmantui Marcinkevičiui ir menotyrininkei Julijai Dailidėnaitei už kūrybiškumą inicijuojant ir organizuojant projektą „Jaunojo tapytojo prizas“ (JTP).


Laimėtojams premiją įteikė LMKA prezidentas Kornelijus Platelis. K. Platelis priminė, jog LMKA taryba, kurią sudaro sąjungų pirmininkai, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premiją skiria Lietuvos menininkams už išskirtinius profesionalaus meno kūrinius, paskelbtus per pastaruosius dvejus metus. Jis džiaugėsi, jog taryba sugebėjo į premiją pažvelgti kūrybiškai ir ją paskyrė tikrai jos vertiems būtent projekto kūrėjams. Projekto, kuris skatina jaunosios kartos kūrybą.


Premijos laimėtojai džiaugėsi įvertinimu, gražiu renginiu, žadėjo tęsti, puoselėti savo pradėtą veiklą. „JTP“ organizatoriai, sukaupę visų dešimties metų JTP projektų laimėtojų kūrinius, 2018 metų rudenį padovanojo jų kolekciją Lietuvos dailės muziejui.


Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė perfrazavo rusų prozininko, rašytojo Antono Čechovo citatą: „Pasišventėliai pasauliui reikalingi kaip saulė. Tai poetiškiausi ir optimistiškiausi visuomenės nariai – jie žadina, guodžia, taurina. Jie – tai gyvas dokumentas, parodantis visuomenei, kad be žmonių, kurie ginčijasi dėl optimizmo ir pesimizmo, iš nuobodulio visus kritikuoja, lėbauja neigdami gyvenimą ir meluoja dėl duonos kąsnio, yra dar kitokios prigimties žmonių, pajėgių sąžiningai atlikti darbus, kupinų tikėjimo ir aiškiai suvokiančių tikslą.“


Vieni iš tų pasišventėlių, patikino pirmininkė, be abejonės – Vilmantas Marcinkevičius ir Julija Dailidėnaitė. Dėkodama Jaunojo tapytojų prizo organizatoriams už pastangas, įdirbį, inovatyvumą ir profesionalumą, E. Utarienė laimėtojams įteikė gėlių puokštes ir LDS išleistus meno albumus „Memorabilia“.


Šventinę nuotaiką ypač kūrė muzikinė programa, kurią atliko violončelininkė Elena Daunytė. Renginio metu klausėmės Johano Sebastiano Bacho kūrinių „Preliudas iš pirmosios siuitos violončelei solo“ ir „Sarabanda iš trečiosios siuitos violončelei solo“, Oresto Evlachovo Romanso ir Džiovani Sollima kūrinio „Lamentatio“.


Elena yra ansamblio Regnum Musicale narė. Ansamblį sudaro keturios muzikantės – talentingosios seserys Daunytės. Regnum Musicale įkūrė merginų mama – smuikininkė Raimonda Daunienė. Visos dukterys yra įgijusios muzikinį išsilavinimą prestižinėse užsienio mokyklose, laimėjusios ne vieną tarptautinį konkursą.


Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 

 
Atgal