Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-04-19

Audriaus Puipos (1960–1997) akvarelės, grafikos paroda

Paroda atidaroma balandžio 26 d., penktadienį, 18 val. Laiptų galerijoje (Žemaitės g. 83, Šiauliai).

Parodą pristato menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.

 

Audrius Puipa tarsi paneigia teiginį, kad nėra nepakeičiamų žmonių. Lietuvos mene jis tebėra toks – vienintelis – ryškus, nepakartojamas, žinomas ir labai mėgstamas žiūrovų ir kolegų dailininkų. Po menininko mirties surengtos net septynios personalinės parodos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Bergene, Norvegija, ir Helsinkyje, Suomija).

 

„Kur slypi šio menininko ypatingo populiarumo paslaptis? Audrius Puipa nesivaikė nei naujų technologijų, nei naujoviškų meno formų ar žanrų vien jų pačių dėlei, jis laikėsi realizmo, svarbu pabrėžti – ne anonimiško, beveidžio, provincialaus, neryžtingo, anachronistiško, o sąmojingo ir kūrybingo realizmo – principų. Nepriklausomybės epochos pradžioje atrodė, kad dailininkams profesionalams realizmas nepriimtinas, tik mėgėjas ar kuklus amatininkas iš nežinojimo ko griebtis ima kopijuoti realybę. Bet Puipa, savo dėstytojo Algimanto Švėgždos paskatintas, tikėjo, kad nereikia apsimetinėti ieškant madingų kelių“. (dr. Ramutė Rachlevičiūtė)

 

Audrius Puipa 1985 m. baigė grafikos studijas valstybiniame dailės institute, dalyvavo parodose. Nuo 1992 m. dailininkų grupės „1“ narys. Dėstė Vilniaus dailės akademijos piešimo katedroje. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

 

2012 m. išleista autobiografinė knyga „Dailininkas Audrius Puipa: gyvenimo ir meno virtuozas". Pasak sudarytojos R.Rachlevičiūtės, knygos darbinis pavadinimas buvo „Gurmanas". „Tai tiksliai atspindi Puipos asmenybę. Jis visada buvo alkanas įspūdžių, alkanas maisto, alkanas žmonių, alkanas darbo ir labai mokėjo mėgautis visais tais dalykais(...)."

 

Paroda veiks iki gegužės 15 dienos. 

Laiptų galerija (Žemaitės g. 83, Šiauliai).
2019 04 26 - 05 15
 
Atgal