Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-04-30

„Artūras Makštutis-Maksimilianas. Skulptūros ir fotografijos paroda Kelionių vadovas“

Paroda atidaroma balandžio 27 dieną, šeštadienį, 13 val., Alytaus kultūros ir komunikacijos centre (Pramonės g. 1 B, Alytus).

Kalbėti apie kosmosą – tas pats kaip kalbėti apie tai, kas niekam nerūpi, yra neaktualu ir nepopuliaru.


Kosmosas tiesiog per daug didelis žmogaus suvokimui, kad galėtų jį aprėpti. Ten daug vietos, erdvės ir nežinojimo, kuris trukdo džiaugtis kukliu žinojimu, pripildytu religiniais aiškinimais apie pasaulio sutvėrimą arba naujus mokslo atradimus kosmoso srityje. Tradicinė religinė sistema ir mokslo pažanga skirtingai supranta ir aiškina tą patį pasaulį, kosmosą.


Dabar mes turime galimybę pažvelgti į Žemės atvaizdą, nufotografuotą nuo Mėnulio paviršiaus.


Taip atsitraukę nuo Žemės, mes suprantame, kad tie patys dėsniai veikia ir kosmose. Saulė ir Žemė atsirado iš kosminio ūko, galiausiai mes patys esame kosminės sąmonės dalis, iš kurios viskas atsiranda. Visa yra kosmosas, nes viskas atsirado iš kosmoso. Mes dalyvaujame kūrimo vyksme, kuris tęsiasi visoje begalybėje.


Mitologijos tyrinėtojas Joseph Campbell kalbėdamas apie mitų vietą šiuolaikinės praplėstos sąmonės laikais, kai išnyksta horizontai, skiriantys religines formas, klausia kokia turėtų būti naujoji mitologija. Greičiausiai ta, kuri vyksta dabar žmogaus sukurto mokslo visatos pažinimo.


Ir niekas taip nepraplečia žinojimo bei sukelia norą atrasti dar pilnesnį gyvenimo patyrimą kaip kelionės beribio kosmoso platybėse.


Tvirtai ženkime šio troškimo vedini ir pasirinkime būsimų kelionių vadovą, nušviesiantį mūsų kelionės tikslą. Teisingai pasirinkus gerą kelionių vadovą, mūsų kelione bus sėkminga ir maloni. Paprastai renkamės iš vietinės mitologijos veikėjų ar esamos tradicinės apeiginės sistemos. Tai žinomos būtybės, anksčiau daugybę kartų gyvenusios Žemėje ir dabar persikrausčiusios į aukštesnes ir šviesesnes sferas, visada pasiruošusios mums padėti. Nerekomenduojama vykti į kelionę vienam (autostopu) ar tikintis ką nors surasti pakeliui. Tokiais atvejais kelionė bus labai bloga ir dažniausiai į vieną pusę ...


Kap sako J .Buckminsteris Fulleris – „dabar visi mes esame keleiviai šio vienintelio erdvėlaivio Žemė, didžiuliu tempu be jokio tikslo skriejančio per milžinišką kosmoso naktį.“


Visiems linkiu malonaus skrydžio.


AM 2019

 

www.maksimilian.lt

 

Paroda veiks iki gegužės 24 dienos. 

Darbo laikas: II–V 10–18 val.

Alytaus kultūros ir komunikacijos centras (Pramonės g. 1 B, Alytus).
2019 04 27 - 05 24
 
Atgal