Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-05-02

Mokslo ir meno sintezės tema MO muziejaus parodoje ir konferencijoje

Gegužės 4 d. 18:00 MO muziejuje bus atidaryta patyriminė mažoji paroda – „Bendrabūvis“.Parodos atidaryme dalyvaus Ursula Damm, Mindaugas Gapševičius, Theresa Schubert. Pokalbį moderuos Ugnė Paberžytė.
19:00 lankytojų laukia specialus performansas Algorithm Zoo4 „Miške“ (Rico Graupner).

 

Plačiau apie parodą:


Paroda organizuojama bendradarbiaujant su Veimaro Bauhaus universitetu. Joje menininkai mokslinius eksperimentus pateikia kaip meno kūrinius ir analizuoja juos kultūriniame kontekste.

 

Bauhaus universiteto menininkai siekia pakeisti meno praktikos ryšį su technologijomis ir jos vietą šiandienos pasaulyje. Pagrindinį dėmesį skirdami organizmų santykiui su jų pačių aplinka, menininkai tyrinėja žmonių, kitų organizmų ir mašinų tarpusavio ryšius. Kaip bendrauja skirtingų rūšių būtybės? Kaip tai patiria žmonės? Kaip šią patirtį pateikti mene – šie ir kiti klausimai yra aktualūs tiek parodos menininkams, tiek gali kilti ir parodos lankytojams.

 

Kuratorės: Ursula Damm, Ugnė Paberžytė
Koordinatorius: Mindaugas Gapševičius, Iveta Jaugaitė
Mokslo konsultantas: Julian Chollet
Menininkai: Ursula Damm, Birgit Brüggemeier, Stephan Isermann, Jan Georg Glöckner, Theresa Schubert, Rico Graupner, Sebastian Kaye, Freya Probst, Mindaugas Gapševičius
Parodos dizainas ir instaliavimas: Akvilė Paukštytė, Marius Armonas

Partneriai: Bauhaus Universitetas ir Institutio Media


Paroda veiks iki liepos 22 dienos.

 

Gegužės 5 dieną, sekmadienį, kviečiame į parodai „Bendrabūvis“ skirtą konferenciją „Minds and Milieus“. Konferencija organizuojama bendradarbiaujant su Veimaro Bauhaus universitetu.

 

 

Jos metu ekspertai iš Lietuvos ir užsienio nagrinės individo, sąmonės santykį su jį supančia organine ir technologine aplinka. Bus keliamas klausimas, ar šiais laikais homocentriškas požiūris yra tikslingas, identifikuojami ir aptariami žmogaus santykiai su organinėmis struktūromis bei kibernetinėmis mašinomis.

 

Konferencijoje bus kritiškai žvelgiama į žmogaus vartotojišką santykį su aplinka ir eko-medijomis, kurios naujausiomis technologijomis siekia ištransliuoti žmogui nesuprantamus aplinkos signalus. Taip pat bus ieškoma atsakymų, koks menas šiais technologijų ir ekologinių nelaimių laikais yra reikšmingas.

 

Konferencijoje, kaip ir parodoje „Bendrabūvis“, tolstama nuo supriešinimo tarp to, kas žmogiška, ir to, kas nežmogiška. Svarstoma ir analizuojama ne tik kaip mes formuojame aplinką, tačiau kaip ji formuoja mus bei kokią reikšmę tam turi menas.

 

Konferenciją moderuos filosofas, rašytojas, vertėjas, Vilniaus universiteto filosofijos fakulteto docentas ir Masačusetso technologijų instituto afilijuotasis mokslininkas Kristupas Sabolius.

 

PROGRAMA:
14:00-14:30
Introduction: Minds and Milieus
Kristupas Sabolius

 

14:30-15:30
Shared Habitats and Uexküll's Bubble
Andrew Pickering

 

15:30-16:30
For an Aesthetics of Becoming Beyond the Wasteocene
Yvonne Volkart

 

17:00-17:30
Art After 100 Years of Bauhaus
Ursula Damm, Birgit Brüggemeier

 

17:30-18:00
Other Minds
Audronė Žukauskaitė

 

18:00-18:30
Toward a Technological Notion of Milieu
Rebekka Ladewig, Angelika Seppi

 

18:30-19:00
Final remarks and discussion

 

Konferencijos kalba: anglų kalba.
Bus sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą.

MO muziejus (Pylimo g. 17, Vilnius).
2019 05 04 - 07 22
 
Atgal