Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-05-14

Džiuljetos ir Gvido Raudonių kūrybos paroda

Paroda atidaroma gegužės 9 dieną, ketvirtadienį, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje (Topolių g. 7, Leliūnai).

Ekspozicijoje pristatomi 2006–2012 metais sukurti darbai, kurių didžioji dalis – ciklai, kuriuose plėtojamos gamtos formų įkvėptos temos, koncentruojamasi į filosofinius apmąstymus.


Vieną iš jų Džiuljetą įkvėpė haiku eilės. Apibendrinta forma autorė siekia perteikti subtilią poezijos kalbą. Kitas darbų ciklas „Altoriai“ – yra lyg žmogiškų vertybių simboliai, abstrakčia forma kalbantys Meilės, Tikėjimo, Kūrybos ir kitomis temomis. Šiuose darbuose autorė siekia perteikti gamtos reiškinių, nuotaikų, formų kaitą, nepabaigiamą atsinaujinimą ir paslaptingumą.

 

Sukurti įtaigią emociją keramikoje nėra paprastas uždavinys. Molis – įnoringa medžiaga, kuriai perprasti, išnaudoti maksimumą teikiamų galimybių reikia ne vienerių metų. Nors studijų tuometiniame Dailės institute metu ir buvo suteikiamos pagrindinės technologinės, techninės žinios, bet jas teko plėsti ir gilinti kasdien, dirbant su keramikoje naudojamais įrengimais, glazūromis, moliais: eksperimentuojant, bandant naujus formavimo būdus. Kūrybinei minčiai, idėjai įkūnyti ši patirtis yra neįkainojama.


Įdomu ir tai, kad Džiuljeta kartu su Gvidu yra sukūrę ir bendrų darbų ekologijos tema, inicijavo šio pobūdžio parodas Palangos Parodų paviljone ir Vilniuje: Dailės muziejuje ir Dailės parodų rūmuose 1983–1987 metais, o 2005–2007 metais Vilniuje surengė bendras parodas „Tarp žemės ir dangaus“, „Miestiečiai“.


Gvido keramika santūri, lakoniškų formų. Studijų ir savarankiško kūrybinio kelio pradžioje kilęs susidomėjimas Tolimųjų Rytų estetiniais meno principais, dzen budizmo filosofija suformavo autoriaus plastinę kalbą. Išgryninta, monumentali kūrinių stilistika sukuria nusiraminimo, tylos nuotaiką. Ne mažiau svarbus Gvido kūrybos komponentas –eksperimentavimas su keramikai skirtomis medžiagomis, nuolatinės pastangos kuo geriau valdyti technologines priemones.


Dailininkas taip pat kuruoja Vilniaus keramikos meno bienales nuo 2010 metų iki šiol, surengė švietėjišką projektą „Amžinas ratas“, dalyvavo ir iki šiol dalyvauja Europos Sąjungos finansuojamuose projektuose, kelis metus iš eilės su kolegomis keramikais įgyvendina Dailininkų sąjungos galerijos projektą „Lipdau pasaulį – lipdau save“, kurį finansuoja Kultūros Taryba. Savo studijoje keramikas Gvidas priima keramikos meno mylėtojus, Lietuvos Asociacijos Gyvastis Vilniaus skyriaus narius, aktyviai dalyvauja Kultūros paso projekte. Asmeninei kūrybai lieka vis mažiau laiko, kurį tenka išdalinti tiems, kurie keramikos užsiėmimuose atranda savo neatskleistas kūrybines galias, nusiraminimą ir poilsį nuo vis greitėjančio ir įtempto gyvenimo tempo.


Paroda veiks iki birželio 22 dienos.

Vytauto Valiušio keramikos muziejus (Topolių g. 7, Leliūnai).
2019 05 09 - 06 22
 
Atgal