Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-05-15

Kristinos Kurilionok paroda „Tapti medžiu“ Italijoje

Paroda atidaroma gegužės 18 dieną, šeštadienį, 18 val. Pramantha Arte būstinėje (Conflenti, Vico XIV Garibaldi 87, Italija).

Europos Muziejų nakties proga italų galerija Pramantha Arte pristato personalinę lietuvių menininkės Kristinos Kurilionok tapybos darbų parodą. Kuratorė Maria Rosaria Gallo.


Lietuviu tapytoja, Kristina Kurilionok, pristato naujausius darbus ir pasakoja apie savo tiriamojo proceso brandą, kurį nuo pat pradžios jungė vizualiąją praktiką su psichologiniu tyrimu. Kristinos Kurilionok darbai atliepia figuratyvią, vizionierinę, simbolinę tapybą, kuri telpa į savianalizės tapybos kryptį, prasidedančią XVI amžiaus figuratyvioje Vakarų dailės istorijoje ir besitęsiančią iki mūsų dienų. Šis gilus tikrovės matymas, kurio pamatus padėjo Leonardo Da Vinci, tęsė Bosch'as, Goya, Baconas nuolatos siejamas su žmogiškosios tiesos ieškojimu.


Šioje parodoje, „Tapti medžiu“, Kristinos Kurilionok tapyba matuojama subtiliu (su)paprastinimu. Paveiksluose naudojamas dviejų atspalvių dominavimas orientuojasi į intymius ryšius tarp psichikos ir gamtos, o šį kartą ryšys tarp šių dimensijų yra medžio archetipas. Absoliutus gyvenimo ir žinių simbolis, regeneracija ir maitinimas, paslaptis ir šventumas – medis įžengia į menininko vaizdinę sceną kaip nenugalimas kilmės kvietimas.


„Nuo stipraus poreikio susilieti su gamta – rašo Kristina Kurilionok – aš ir pradėjau tapimo medžiu procesą. Būdama vaiku aš turėjau draugą: medį, kuri galėjau apkabinti ir kuris apkabindavo mane. Jo jėga traukė mane. Tokia jėga, kurią galėjau pajusti tekant per mano kūną. Buvimas po mano medžiu suteikdavo būties malonumo jausmą, stiprų buvimo gamtos dalimi pojūtį, kuris suteikdavo pilnatvės. Vėliau šis magiškas ryšys pasimetė skuboto gyvenimo ritme.“


Kristinos Kurilionok kūryba perima vieną iš svarbiausių šiuolaikinio amžiaus temų: kūno ir jausmų atsigavimą. Natūralios žmogaus būsenos atkūrimas ieškomas kaip paslėpta tiesa. Ir šiame nekantriame ieškojime - kaip rašė Herman Hesse savo „Medžių Dainoje“ – medžiai yra labiausiai įtikinantys pamokslininkai. Jie panašūs į vienišus žmones. Ne taip, kaip atsiskyrėliai, kurie pabėgo, kad išvengtu silpnumo, bet kaip didieji vieniši vyrai, kaip Beethoven'as ar Nietzsche (…), kurie neskelbia doktrinų, bet skelbia pirmapradį gyvenimo įstatymą.


Paroda atidaroma gegužės 18 dieną, 18 val. Pramantha Arte būstinėje ir bus atvira lankytojams iki gegužės 26 dienos kiekvieną dieną nuo 17 iki 20 val.

Pramantha Arte būstinė (Conflenti, Vico XIV Garibaldi 87, Italija).
2019 05 18 - 05 26
 
Atgal