Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-05-17

Dalinamės kvietimu į PASAULIO TEISUOLIŲ SKVERO konkurso užduoties aptarimą

Susitikimas vyks gegužės 22 d., trečiadienį, 14 val. Šiaulių apskrities žydų bendruomenės salėje (Višinskio g. 24, LT-77155, Šiauliai).

Artūro STAPONKAUS nuotr.

 

Kviečiame į PASAULIO TEISUOLIŲ SKVERO (EŽERO G. 18, ŠIAULIŲ M.) IR JO PRIEIGŲ, KOMPLEKSINIO SUTVARKYMO ARCHITEKTŪRINĖS IR URBANISTINĖS IDĖJOS PROJEKTO konkurso užduoties aptarimą. Susitikime dalyvaus ir įvykius menantys dalyviai.

 

Susitikimas vyks Šiaulių apskrities žydų bendruomenės salėje gegužės 22d. 14 val. Višinskio g. 24, LT-77155, Šiauliai.

 

Pagrindinis projekto tikslas – apjungiant svarbiausius istorijos, kultūros, architektūros, paveldo viešuosius objektus ir juos tinkamai sutvarkant sukurti ekonomiškai, kultūriškai, estetiškai patrauklią miesto viešąją aplinką, originaliai ir savitai įamžinti miesto bendruomenei svarbius įvykius ir reiškinius, susijusius su buvusios gausios žydų diasporos atminimu bei Šiaulių regione gyvenusiomis asmenybėmis, kurios gelbėjo žydus ir yra pripažintos užsitarnavusios Pasaulio teisuolio vardą. Tikimasi, kad projektuojama erdvė netaps vien statišku memorialu, ji turėtų būti patraukli, jauki, miestiečių trumpalaikiam poilsiui tinkama ir mėgiama vieta, kartu suteikiant informacijos bei išsaugant pagarbą čia minimiems ir įamžintiems Šiaulių regione gyvenusiems Pasaulio teisuoliams.

 

Tikimės, kad Jums padedant šis numatytas skveras praturtins Šiaulių miestą jaukia, išskirtine ir pagarbos nusipelniusiems žmonėms atminti skirta vieta, kuri kartu taps ypač patrauklia ir tinkančia miestiečiams bei miesto svečiams čia turiningai leisti laisvalaikį.

 

Šiaulių apskrities žydų bendruomenės salėje (Višinskio g. 24, LT-77155, Šiauliai).
2019 05 22
 
Atgal