Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-05-20

Kasmetinė šiauliečių menininkų paroda

Paroda atidaroma gegužės 24 d., penktadienį, 17.00 val. Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245, Šiauliai).

Šiauliečių parodos startavo tolimais šešiasdešimtaisiais ir nuo to meto jų būta įvairių. Vienose – kažkas sužibėdavo, kildavo diskusijos, šurmulys, kitos prabanguodavo tyliai, ramiai. Būta didelių ir mažų, parodos rengtos įvairiose miesto vietose tol, kol 1977 metais atkeliavo į ką tik pastatytą dailės galeriją.

 

Pastarieji keleri metai pasižymėjo eksperimentais, naujų galimybių paieškomis (viskas keičiasi, net ir šiauliečių tradicijos!). Bandyta, formuojant ekspoziciją, į pagalbą pasikviesti architektą (žmogų be išankstinių nuostatų) ir pakeisti nusistovėjusią „eilučių“ hierarchiją, bandyta peržengti galerijos ribas ir vėl pasklisti po visą miestą (paroda „Satelitai“), po to – pristatinėti tik pastarųjų metų kūrybą ar mini kolekcijas, dabartį ir retrospektyvą.

 

Tad kuo bus išskirtiniai šie metai?

 

Šiemet nėra atrankos, nėra komisijos, nėra kuratoriaus, kuris suformuotų ekspoziciją pagal savo skonį. Visiškas pasitikėjimas mūsų miesto dailininkų branda (juk jau 58-oji paroda). Tad, paveikslus atrenkame patys, patys parenkame jiems vietas, patys susitariame su kolegomis kur ir kaip eksponuoti ir patys, kartu su žiūrovais, džiaugiamės rezultatu.

 

Tiesiog patys.

 

Iššūkis?

 

Manau, taip, bet tuo pat metu ir galimybė.

 

Ir pabaigoje.

 

Ši atrankos ir eksponavimo forma kažkuo priminė pietus Benediktinų vienuolyne. Prie ilgų stalų visi susėda ir valgo tyloje. Bendri dubenys – dėkis ką nori ir kiek nori, bet paslėpta viso to prasmė tame, kad matydamas savo lėkštę, turi justi ir visumą. Pajusti, kada kaimynui (trys eilės nuo tavęs į kairę) pritrūko druskos… Pajusk – paduok, ir viskas vyks tobuloje darnoje.


 

Menininkas Ugnius Ratnikas


 

Paroda veiks iki birželio 22 d.

 

Kiekvieną šeštadienį Šiaulių dailės galerijoje – šeimos diena. Šeimos su vaikais iki 16 metų kviečiamos nemokamai aplankyti parodas.

 

Šiaulių dailės galerija kviečia dalyvauti edukacinėje programoje vaikams ir jaunimui “Menopolis”. Įvairius edukacinius užsiėmimus mokyklų grupėms siūlome pagal Kultūros paso ir Kultūros krepšelio programas.

 

 

Daugiau info: http://menopolis.lt/edukacija-siauliu-dailes-galerijoje/

 

 

Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245, Šiauliai).
2019 05 24 - 06 22
 
Atgal