Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-03

Menotyrininkės Raimondos Bitinaitės-Širvinskienės monografijos „Įrėminta erdvė. Lietuvos teatro dailė sovietmečiu“ pristatymas

Pristatymas įvyks birželio 10 d., pirmadienį, 17 val. MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius), renginių salėje.

Pristatyme dalyvaus knygos autorė scenografijos tyrinėtoja Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, menotyrininkai doc. dr. Helmutas Šabasevičius ir doc. dr. Dalia Karatajienė, literatūrologė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, knygotyrininkas prof. dr. Arvydas Pacevičius.

 

Knygoje pristatoma įvairius apribojimus patirianti meno sritis – teatro dailė. Čia įrėminimo sąvoka vartojama plačiąja prasme. Ji nusako ne tik ideologinį spaudimą sovietmečiu, bet ir tinka kalbant apie dailininko kūrybos priklausomybę nuo bendro teatro menininkų suderinamumo bei pavaldumą režisūros dėsniams.

 

Knygos skaitytojai turės galimybę patirti visas teatro dailininką ištinkančias peripetijas, sužinoti kaip atsirado dailininko teatras, kodėl sukurti darbai nepasiekė scenos, kaip scenografai išmoko ne tik sutarimo kūrybinėje partnerystėje, bet ir pakovoti už savo tiesas ir teises, priešintis apribojimams. Vakarų bei Vidurio Europos teatro kontekstas leis naujai įvertinti Lietuvos teatro dailės atradimus, permąstyti scenografijos kūrėjų likimus. Knygoje skaitytojas ras iki šiol nemažai nepublikuotų scenografijos eskizų, dokumentų, laiškų, scenografijos parodų sąrašą.

 

Knygą išleido Vilniaus universiteto leidykla, 2018 m.

MO muziejus (Pylimo g. 17, Vilnius), renginių salė.
2019 06 10
 
Atgal