Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-04

Jono Kazlausko personalinė jubiliejinė paroda „Žvilgsniai iš praeities“

Paroda atidaroma birželio 7 d., penktadienį, 16 val. LDS būstinės salėje (Vokiečių g. 4, Vilnius).

Parodos atidarymo metu Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ mokinė Darija Misiūnaitė pagros F. Kevereno ir G. Kuprevičiaus kūrinius (mokytoja A. Ruzgienė). Parodą pristatys menotyrininkas Gediminas Jasinskas.


Jonas Kazlauskas:

 

„Mane visuomet domino ir traukė filosofinis, metaforiškas vaizdavimo būdas. Antropocentrinį pasaulio suvokimą skatino ir veikė mitologija. Tapyba tampa tarsi šamaniškas ritualas susiliejant su paveikslu ir išaukštinant patį kūrybos procesą. Visada ieškau regimosios tikrovės išraiškos, kuri remiasi kaita, judėjimu ir transformacija, tačiau nesiekiu kurti vientiso idealo bei imituoti įvairių objektų ir jų paviršių. Kuriu stabilius ir apibrėžtus vaizdinius, kurie yra tarsi sustabdyto laiko segmentai, siekiu jų išraiškingumu ir įtaiga skatinti mąstyti.


Kūryboje ieškau taurumo, ekspresijos ir psichologizmo ryšio, norisi, kad veržlumas ir entuziazmas sklistų iš potėpių.


Esu įsitikinęs, kad kuo didesniais tempais istorija veržiasi į priekį, tuo dažniau ji kartojasi iš pradžios. Susipina dabartis, ateitis, praeitis ir išnyksta atskaitos taškai. Tūkstančius metų žmonės meldė Dievą ir dieviškąsias jėgas išsaugoti pasaulio tvarką. Šiandien matome, kad patys pražudysime pasaulį. Technika žudo ir naikina žmogaus sielą. Ar tai ir yra ilgai visų laukta ir melsta pažanga, kai mūsų gyvenimą ir likimus valdo mašinos?“


Paroda veiks iki birželio 28 dienos.

 

 

LDS būstinės salė (Vokiečių g. 4, Vilnius).
2019 06 07 - 06 28
 
Atgal