Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-10

Azerbaidžano Pedagoginiame Universitete (Baku mieste) buvo iškilmngai atidengta Vytauto Karčiausko skulptūrinė kompozicija „Gyvosios Legendos“

V. Karčiauskas:

 

„2019-06-07 įvyko įspūdinga Tarptautinė Turkologų konferencija, skirta akademiko Afad Qurbanov (turkologui, Azerbaidžano abėcėlės sukūrėjui) 90-čiui. Prieš prasidedant konferencijai Azerbaidžano Pedagoginiame Universitete (Baku mieste) buvo iškilmngai atidengta mano specialiai tam sukurta skulptūrinė kompozicija „Gyvosios Legendos“. Organizatoriai, Azerbaidžano Pedagoginio Universiteto rektorius pristatant kūrinį išreiškė išskirtinę pagarbą Lietuvai ir autoriui. Jis pažymėjo, kad skeptikai, prieštaravę dėl to, kad Afad Qurbanov atminimo lentos sukūrimui pasirinktas Lietuvos menininkas, pamatę jo kūrinį užbaigtą, išsyk tapo šio menininko gerbėjais.


Lietuvos ambasadorius V. Lastauskas konferencijos metu akcentavo, kad šis Lietuvos menininko kūrinys yra kultūrinis įvykis, nuo šiandien paliksiantis naują ryškų pėdsaką Azerbaidžano ir Lietuvos santykių plotmėje.


Keista, bet daug žmonių pirmą kartą išgirdo ir Lietuvos vardą, todėl pasijutau lig ir mažuoju Lietuvos kultūros ambasadoriumi.


Nustebino ir begalinis Azerbaidžaniečių svetingumas. Jų televizijos kompanijų, spaudos bei organizatorių išskirtinis dėmesys ir didžiulė pagalba pastatant patį kūrinį. Kompozicija „Gyvosios Legendos“ pagaminta iš granito, nerūdyjančio plieno ir bronzos. Jos svoris – 940 kg. Išmatavimai: 1.35 m.x0,35m.x3,20 m.H“

 
Atgal