Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-13

Kvietimas dalyvauti 11-ojoje tarptautinėje tekstilės miniatiūrų bienalėje MATMUO_MEASURE

Laukiame paraiškų iki 2019 m. rugsėjo 20 d.

Laukiame paraiškų iki 2019 m. rugsėjo 20 d.
Paraiškas prašome siųsti el.paštu: vilnius.minibiennial@gmail.com
arba pristatyti organizatoriams adresu: Arkos dailės galerija, Aušros Vartų g. 7, Vilnius LT-01304
Tel. +370 5 212 13 19, el. paštas: info@arkagalerija.lt

 

Kviečiame dalyvauti visus menininkus, dirbančius įvairiomis tekstilės meno technikomis arba naudojančius tekstilės elementus kūryboje.

 

Tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė skirta matmens – matavimo vienetais reiškiamo dydžio – tematikai.


Parodos dalyviai kviečiami apmąstyti savo santykį su nustatytais matais, standartais, etalonais, normomis, gvildenti kūrinio matmenų (dydžio) ir jo vertės santykį, gilintis į tai, kaip keičia kūrinį mažesnis formatas, o galbūt pasiūlyti savo pasaulio matymą atitinkančius matmenis ir standartus. Ką autoriui kūryboje reiškia matmuo, dydžio matas?

Menininkai kviečiami reflektuoti matmens, dydžio, mato koncepciją keliais aspektais:


1) Tiesiogine prasme, kaip savo kūrybos santykį su daugelyje šalių įsigaliojusia Si matavimo vienetų sistema, apibūdinančia dydį, svorį, temperatūrą, greitį, laiką ir kt., pradėta kurti Prancūzijos revoliucijos metu kaip etalonų sistema (pirmieji svorio ir ilgio etalonai sukurti 1799). Tačiau ši paroda gal paskatins prisiminti senuosius prigimtinius lietuviškus matus, kilusius iš žmogaus standartinių kūno dalių dydžių: pėda, sprindis, uolektis, sieksnis? O gal menininkai pasiūlys matuoti kūrybą savo atrastais matais – dygsniu, raštu, ataudų pynėmis?

2) Platesne perkeltine prasme, traktuojant matą kaip meninį, fizinį, moralinį, socialinės laikysenos standartą, įspraudžiantį ir ribojantį individualybę, tačiau kartu palengvinantį egzistenciją laikantis visuotinai priimtinų elgesio normų. Norima išsiaiškinti, kokias normas autoriai aktualizuoja savo kūryboje.


3) Lingvistine semantine prasme, matmenį prilyginant metmeniui – bet kurio audinio pagrindui tekstilėje, o matą (dydį) – šachmatų ėjimui, reiškiančiam paskutinį pergalingą žingsnį. Gal žodis „matas“ sukels asociacijų su Šv. Mato evangelisto asmeniu?

 

Kvietimas į parodą ir dalyvio anketa čia: http://www.ldsajunga.lt/Konkursai1

 
Atgal