Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-14

Pasaulio teisuolių skvero ir jo prieigų kompleksinio sutvarkymo projekto konkursas

Jūsų darbų laukiama iki: 2019-07-08, 11.00 val., adresu: Vasario 16-osios g. 62, Šiauliai, 8 langelis.

Šiaulių miesto savivaldybė, įgyvendindama Šiaulių miesto integruotą teritorijų vystymo programą, pradeda projekto „Pasaulio teisuolių skvero Vilniaus-Ežero gatvių sankirtoje, Ežero g. 18, Šiauliuose, ir jo prieigų kompleksinis sutvarkymas“ įgyvendinimą.


Jūsų darbų laukiama iki: 2019-07-08, 11.00 val., adresu: Vasario 16-osios g. 62, Šiauliai, 8 langelis.

 

Projektas „Pasaulio teisuolių skvero Vilniaus-Ežero gatvių sankirtoje, Ežero g. 18, Šiauliuose, ir jo prieigų kompleksinis sutvarkymas“ yra įtrauktas į Šiaulių miesto savivaldybės 2017–2018 m. biudžeto finansuojamą Šiaulių miesto integruotą teritorijų vystymo programą kaip viena jos sudėtinių dalių. Šis projektas – tai kompleksinis viešosios erdvės sutvarkymas tikslinėje teritorijoje (kompleksinėje, vientisai suvokiamoje miesto centrinės dalies teritorijoje, apibrėžtoje Vilniaus-Ežero gatvių, Strazdelio ir Trakų gatvėse esančių teritorijų, kuriose yra tikslinga įamžinti buvusių žydų getų (vad. Kaukazo ir Trakų) vietas).

 

Pagrindinis projekto tikslas – apjungiant svarbiausius istorijos, kultūros, architektūros, paveldo viešuosius objektus ir juos tinkamai sutvarkant sukurti ekonomiškai, kultūriškai, estetiškai patrauklią miesto viešąją aplinką, originaliai ir savitai įamžinti miesto bendruomenei svarbius įvykius ir reiškinius, susijusius su buvusios gausios žydų diasporos atminimu bei Šiaulių regione gyvenusiomis asmenybėmis, kurios gelbėjo žydus ir yra pripažintos užsitarnavusios Pasaulio teisuolio vardą. Tačiau projektuojama erdvė neturėtų tapti vien statišku memorialu, ji turėtų būti patraukli, jauki, miestiečių trumpalaikiam poilsiui tinkama ir mėgiama vieta, kartu čia suteikiant informacijos bei išsaugant pagarbą čia minimiems ir įamžintiems Šiaulių regione gyvenusiems Pasaulio teisuoliams.

 

Šiaulių miesto savivaldybė kviečia Jus dalyvauti skelbiamame objekto projektavimo (geriausios architektūrinės koncepcijos pagrindu) konkurse. Tikimasi, kad Jums padedant šis numatytas skveras praturtins Šiaulių miestą jaukia, išskirtine ir pagarbos nusipelniusiems žmonėms atminti skirta vieta, kuri kartu taps ypač patrauklia ir tinkančia miestiečiams ir miesto svečiams čia turiningai leisti laisvalaikį.

 

Plačiau apie konkursą čia: http://www.ldsajunga.lt/Konkursai1

 

 

 
Atgal