Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-17

„Catàgeios“ projektas Italijoje

Projektas vykdomas nuo gegužės 18 dienos, šeštadienio.

Italijos šiuolaikinio meno galerija Pramantha Arte su džiaugsmu praneša apie naują parodų sezono pradžią savo būstinėje Vico XIV Garibaldi nr. 87 Conflenti, Italijoje. 


Naujas, unikalus, tarptautinis projektas „Catàgeios. Menininko urvas – darbai ir dienos“ (Χαταγειος. Το λημέρι του καλλιτέχνη - Εργα και Ημέραι) pristatys 8 žinomų lietuvių menininkų personalines parodas.


Projektą kuruoja galeristai Antonio Bruno Umberto Colosimo ir Maria Rosaria Gallo.


Projekte, kuris prasidėjo 2019 metų gegužės mėnesį ir truks iki gruodžio, dalyvauja 16 menininkų iš Europos:
Filippo ANDRONICO, Francesco Maria CABERLON, Aistė Gabrielė ČERNIŪTĖ, Alberto DAL BO', Indrė ERCMONAITĖ, Ludmila KAZINKINA, Kristina KURILIONOK, Gabrielė LABANAUSKAITĖ, Auksė PETRULIENĖ, Salvatore PUJIA, Vidas POSKUS, Leo RAY, Malvina SILBERMAN, Eftichia TZANETOULAKOU, Simona ŽILĖNAITĖ, Gilija ŽUKAUSKIENĖ.


Taip pat dalyvauja įvairių kultūrų ir tautybių rašytojai ir intelektualai, kurie buvo pakviesti pasisakyti meno esmės tematika. Tapyba, skulptūra, fotografija, video, instaliacijos ir performansai pagyvins dvi projekto dalis, į kurias padalintos ekspozicinės erdvės.


„Projekto centre yra intervencijos idėja į specifinę, neįprastą, netikėtą erdvę-vietovę, – paaiškina projekto autorius Antonio Umberto Bruno Colosimo – tai, ką Kaliabrijos tarmėje vadinama „Catuaiu”, yra tradicinis senovės namo rūsys, kuris yra tipinio Viduržemio jūros regiono miestelio centrinėje dalyje; žodis, kurio etimologija kyla iš graikų kalbos Catàgeios, kuris reiškia „tiksliai po žeme“.“


Ankšta, niūri, šiuo metu apleista vieta, ramioje, atskirtoje vietoje, kuri praeityje atliko svarbų vaidmenį bendruomenės gyvenime. Erdvė buvo naudojama kaip prekybos vieta amatininkams, joje buvo užsiiminėjama komercine veikla, taip pat ji atliko gyvūnų prieglobsčio vaidmenį, buvo naudojama atsargoms laikyti ir turėjo dar daug įvairių paskirčių, o šiuo metu turi stiprų metaforinį krūvį: tampa prieglobsčiu, urvu, uola, bet taip pat ir krosnimi, alkova, gimda. Erdvė, kurioje menininkas – pirmiau už filosofą ir astronomą – tikrina visatą ir atkoduoja tikrovę. „Catàgeios. Menininko urvas“.


Parodoje dalyvaujantys menininkai yra pakviesti į dialogą su pasirinkta vieta ir kviečiami kurti instaliacijas arba performansus, kurie nebus atviri publikai, bet filmuojami į pilnometražį filmą-pasakojimą, kurio režisierius Marco Milone. Muziką kurs Cattivo Costume, Anastatica ir Machele Anselmo.


„Nors, – priduria kuratorė Maria Rosaria Gallo, – paralelinėje erdvėje, labiau klasikinėje ekspozicinėje vietoje, seks atviras parodų ciklas žiūrovams „Catàgeios. Darbai ir dienos“, kurio pagrindinė koncepcija remiasi Esiodo eilėraščio fabula, iškeliančia klausimus apie esatį, žmones, bendruomenę, kilmę, teisybę, gamtą ir būties prasmę, siekiant atgauti komplikuotą buvimo pasaulyje reikšmę. Graikų požiūris leido pagauti esmę, konstruojant pačią žmogaus žinojimo prigimtį, peržengiant bet kokius mistinius supaprastinimo bandymus. Čia menininko darbas laikas nuo laiko, tampa liudijimu, naratyvu, būtinybe, palaikymu, kritika, pasmerkimu, leidžiasi būti matomas publikai, pasirodantis kaip ori kūrybinė pastanga, tolimas nuo nuvargusio pataikavimo, kuris iškreipia žmogaus esmę. Iš esmės „Catàgeios. Darbai ir dienos“ atnaujina raginimą prisiimti atsakomybę už etišką pažinimą, kaip vienintelę galimybę būti šiame pasaulyje.


Pramantha Arte meno festivalis „Catàgeios“ prasidėjo 2019 m. gegužės 18 dieną, lietuvių menininkės Kristinos Kurilionok personaline paroda „Tapti medžiu“ ir tęsis su pasirodymais, instaliacijomis, video projekcijomis ir parodomis iki gruodžio 22 dienos.


Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje netrukus www.pramantha.com.

 

Projektas vyks iki gruodžio 22 dienos.

Italija
2019 05 18 - 12 22
 
Atgal