Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-25

Kvietimas aplikuoti į Formos meno festivalį Klaipėdoje FAKTAS-FORMA

Prašome užpildyti dalyvio anketą ir atsiųsti ją kartu su savo instaliacijos ar objekto meno nuotraukomis el. paštu klaipeda.lds@gmail.com iki 2019 m. liepos 19 d. (kilus klausimams, taip pat galite kreiptis tuo pačiu el. pašto adresu).

Kviečiame dalyvauti visų LDS skyrių formos meno atstovus dviejose parodose „Faktas-Forma“, kuri vyks Pilies muziejuje ir parodoje „Sekcija“, kuri vyks KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) š.m. rugpjūčio mėnesį.


Forma yra viena iškalbingiausių kompozicijos dalių ir atspindi menininko individualybę, sugebėjimą jausti ir mąstyti savaip, savo kūryboje pakilti į naują kokybės lygį. Respublikinės mažosios plastikos parodos Klaipėdoje rengiamos nuo 2005 m. Jų tikslas – pristatyti skulptūrinės formos, mažosios plastikos tendencijas nuo klasikos iki eksperimento, apjungti įvairių kartų menininkus bendroje erdvėje. Per keturiolikos metų laikotarpį gyvuojant šiai tradicijai pribrendo idėja neapsiriboti vien mažosios plastikos formatu ir žengti plačiau – meno festivalis „Faktas-Forma“ ir jo to paties pavadinimo paroda Klaipėdos Pilies muziejuje bei paroda „Sekcija“ KKKC Parodų rūmų salėse atvers platesnį vizualinių galimybių lauką. Šiuo metu erdviniai menai patiria iššūkius, kuriems apmąstyti būtini meniniai, analitiniai tyrimai, diskusijos, forumai ir šis projektas ambicingai imasi atsakomybės forumo pagalba kalbėti apie šiandienos įvietinto meno reiškinius, kamerines jų perspektyvas, profesionalų transliuojamas vertes, kas suteikia viltį apie kokybišką diskusijų lauką bei probleminių sąlyčio taškų identifikavimą. Forume spręsime įvairias su istorinės atminties sritimi ir menininkų saviraiška susijusias problemas bei viltingai tikėsimės, kad Klaipėda gali tapti savotiška formos meno Meka ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio kontekste.


Faktas žymi istorinės realybės momentą. Esame istorijos dalis ir mūsų kūryba jau yra faktas. Menininkų įtrauktis į istorinių vertybių lobyną, ir jų skulptūrinių formų, instaliacijų bei skulptūrinių objektų integracija muziejaus ekspozicijose yra vienas iš projekto tikslų. Siekdami istorinių faktų interpretacijų galimybes išvysti meno kūriniuose, meno kūrinių formose, LDS Klaipėdos skyrius šiam projektui susitelkė bendrystei su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, kuris atsinaujinęs ir naujai atvėręs Klaipėdos Pilies erdves, tampa patrauklus meno vartotojo provokacijai. Taigi kviečiame dalyvauti visų LDS skyrių formos meno atstovus su skulptūros meno, instaliacijos bei objekto meno kūriniais parodoje „Faktas-Forma“, kurie bus integruoti į Klaipėdos piliavietės šiaurinėje kurtinoje bei Karlo poternoje esančias interaktyvios archeologijos ekspozicijas.


Žodis „sekcija“ (lot. sectio – pjūvis, dalijimas) – tai ne tik įstaigos ar organizacijos poskyris ar padalinys, tam tikra žmonių grupė, bet ir baldas, kuriame dar nesenoje praeityje būdavo įprasta tarsi parodai „išeksponuoti“ visą savo gyvenimą ar geriausia tai, ką turime. Pastaraisiais metais Lietuvoje akivaizdžiai sumažėjo specializuotų skulptūros ir taikomosios dailės parodų bei skulptūros ir taikomosios dailės darbų bendrose parodose. Šiuolaikinio meno lauke kūrinio prigimtinė savybė yra intriguoti, žadinti diskusiją ir smalsiai nuteikti žiūrovą, tuo pačiu edukuoti ir lavinti apie meno organizacijų vidinį sąryšį. Tad šioje parodoje „Sekcija“ kviečiame dalyvauti visų LDS skyrių, sekcijų narius su formos/objekto meno kūriniais. Parodos koncepcija nurodo parodos formatą – kūrinių grupavimą ekspozicinėse erdvėse pagal kuratorių vizualinius sprendimus.


Parodų kuratoriai: Saulius Bertulis, Danius Drulys ir Neringa Poškutė-Jukumienė.

Prašome užpildyti dalyvio anketą (anketą rasite čia: http://www.ldsajunga.lt/Konkursai1) ir atsiųsti ją kartu su savo instaliacijos ar objekto meno nuotraukomis el. paštu klaipeda.lds@gmail.com iki 2019 m. liepos 19 d. (kilus klausimams, taip pat galite kreiptis tuo pačiu el. pašto adresu).

 

Pilies muziejaus patalpos:

 

 

 

 

Pilies muziejus (Žvejų g. 27T, Klaipėda) ir KKKC Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).
 
Atgal