Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-28

Naratyvinė Giedrės Derenčienės instaliacija – paroda „Kriminalistikos inspektoriaus kambarys“

Paroda atidaroma birželio 27 d., ketvirtadienį, 18 val., Antikvaro dvare (Nemenčinės pl. 7, Vilnius).

Kas sieja meną su kriminalistika, ar gali būti piršto atspaudas unikaliu meno kūriniu, kodėl idėja (pasak Soll LeWitto) „...nors ir nematoma, yra toks pat meno kūrinys, kaip ir pabaigtas produktas“ ir galiausiai kaip kultūringai „pavogti“ meno kūrinį ar jo idėją... Į šiuos klausimus bandys jums atsakyti Giedrės Derenčienės naratyvinė instaliacija „Kriminalistikos inspektoriaus kambarys“.


„... Nors esu teisės magistrė ir dirbu teisės srityje, menas, o ypač tapyba neatsiejamai lydi mane beveik kasdien: darbas meno studijose, kūrybiniai projektai, plenerai, parodų lankymas ir bendravimas su meno kritikais. Pastaraisiais metais prie to konceptualiai prisidėjo meno studijos Vilniaus dailės akademijos magistrantūroje, kurios iš dalies ir įkvėpė sukurti instaliaciją „Kriminalistikos inspektoriaus kambarys". Rengiant meno magistro tiriamąjį darbą, šalia teisinio darbo stažo ir žinių esanti mano kūrybinės veiklos patirtis įgavo naują dinamiką. Šią patirtį visapusiškai plėtodama VDA meno studijose ir rengdama tiriamąjį darbą meno srityje, pabandžiau sukurti naujus meno objektus ir realizuoti dar neišbandytus kūrybinės veiklos metodus ..."


Giedrė


Tai trečioji autorės Giedrės Derenčienės, teisininkės ir VDA Monumentaliosios tapybos katedros magistrės, personalinė paroda. Nuo 2013 metų ji dalyvauja meno projektuose ir parodose, jos tapybos ir akvarelės darbų yra įsigiję Lietuvos ir užsienio meno gerbėjai.

 

Instaliacija veiks iki liepos 27 d.

Antikvaro dvaras (Nemenčinės pl. 7, Vilnius).
2019 06 27 - 07 27
 
Atgal