Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-28

Simonos Žilėnaitės tapybos parodos „Prarastų namų beieškant“ Italijoje

Paroda atidaroma birželio 29 d., šeštadienį, 18 val. Pramantha Arte šiuolaikinio meno galerijoje (VicoXIV Garibaldi,87. I-88040 Conflenti; Italija).

Artėja trečioji projekto, kurį kuruoja Antonio Bruno Umberto Colosimo ir Maria Rosaria Gallo „Catageios. Menininko urvas - Darbai ir dienos“ paroda.


Pramantha Arte turi garbę pristatyti personalinę lietuvių tapytojos Simonos Žilėnaitės parodą „Prarastų namų beieškant“.

 

„Pabaigusi 2010 m. tapybos magistro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje, Simona Žilėnaitė per kelerius metus subrandino meninį kelią, – rašo Maria Rosaria Gallo, – kuris atvedė ją prie dalyvavimo daugelyje parodų bei projektų Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Italijoje, bei vainikavo personalinės parodos atidarymu Pamėnkalnio dailės galerijoje Vilniuje, 2016 metais. Tais pačiais metais Simona įstojo ir į Dailininkų sąjungą.


Jos raiškos priemonė – tapyba, kuri pasižymi stipriu psichologiniu intensyvumu, pilnu pasakojimo, žmogiškumo ir paslapties. Besikeičiantis temų įvairovėje ir dėmių paviršiuose figūratyvumas atsiduria simbolinės abstrakcijos ribose. Stiprių kontrastų interjerai užpildyti buvimo/nebuvimo ženklais ir patikėti laiko požymiams: šešėlių, klosčių ir atspindžių žaismas sutirština klaustrofobišką atmosferą; nepermatomumas ir skaidrumas, patikėti lengvoms ir laiko paliestoms užuolaidoms, atskiria vidų nuo išorės, beveik laukdami visą nušviečiančio atsako. Kraštovaizdžiai, objektai, gamta ir žmogaus bei gyvūnų figūros pažymėti tais pačiais žiauriais kontrastais.“

 

„Prarastų namų beieškant, – kaip teigia autorė, – tai bandymas atrasti savo namus: galbūt savo vidinius namus, galbūt pačią dalykų prasmę. Atrasti tapatybę, vidinę jėgą per tapybą. Kartais pasitelkiant į pagalbą šamanišką gyvūną, kartais randant grožį mažuose kasdieniniuose daiktuose, o kartais pagaunant įkvėpimą religinę prasmę primenančiuose objektuose, kurie grąžina į vaikystės ir į būties šventumo būseną.“

 

„Paroda „Prarastų namų beieškant“, – paaiškina kuratorius Antonio Bruno Umberto Colosimo, – pristato naujausius tapytojos Simonos Žilėnaitės darbus ir iš esmės yra erdvės tyrimas, suprantamas kaip fizinių, vaizdinių, gneseologinių, psichologinių bei egzistencinių ribų nuolatinis pergrupavimas, apibrėžimas bei įveikimas. „Catageios“ projekto kontekste S. Žilėnaitės darbai tampa protinių orientyrų paieškos metafora, kuri atspindi tos pačios asmeninės, kolektyvinės ir bendražmogiškos tapatybės formavimąsi. Tyrimas, kuris negali nepaisyti nuosmukio, praradimo, skausmo ir neišvengiamos rekonstrukcijos.


Paroda vyks „Pramantha Arte“ galerijoje Conflenti mieste, adresu Vico XIV Garibaldi, 87.


Paroda veiks iki 2019 m. liepos 7 dienos kiekvieną dieną nuo 18:00 iki 21:00 valandos.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos ir rezervacijai atlikti, susisiekite: arte@pramantha.com; +39 3395028498.

Pramantha Arte šiuolaikinio meno galerija (VicoXIV Garibaldi,87. I-88040 Conflenti; Italija).
2019 06 29 - 07 07
 
Atgal